Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


05.04.19

Талановитий і креативний письменник-мандрівник Макс Кідрук

1 квітня 2019 року виповнилося 35 років сучасному українському письменнику, інженеру, мандрівнику, блогеру Максу Кідруку, уродженцю міста Рівного. Він навчався в школі у фізико-математичному класі з посиленим вивченням іноземної мови, закінчив школу з золотою медаллю. У 2001 році вступив на механіко-енергетичний факультет у технічний університет в Рівному (спеціальність — «Теплоенергетика»).


У 2005 році переїхав до Києва. Вступив до аспірантури НТУУ «КПІ» на теплоенергетичний факультет. У 2007 виграв грант на навчання за кордоном і, покинувши роботу, виїхав на проживання до Стокгольма (Швеція). На початку 2008 року вступив до аспірантури Королівського технологічного інституту (Стокгольм).
Почав подорожувати ще у 2007 році, коли приїхав на навчання до Стокгольму. Майбутній письменник спочатку мандрував Європою, а у 2008 він вирушив у тривалу подорож Мексикою. Це була перша велика мандрівка Макса за океан. Згодом він вирушає у ще одну подорож, цього разу до Південної Америки та острова Пасхи. 
Паралельно Кідрук починає займатися письменницькою діяльністю. Літературну творчість письменника відзначено багатьма літературними та книжковими преміями: у 2009 році стає лауреатом конкурсу «Коронація слова», а також отримує диплом «Відкриття року» від книготоргової мережі «КС». У 2010 році отримує ще одну нагороду — ІІ премію конкурсу «Книга року від журналу «Кореспондент», «Книга року BBC—2016».
За свої 35 років Кідрук вже багато чого встиг: побував у понад 30-ти країнах, написав популярні і в чомусь знакові художні книги та парочку технічних, взяв участь у створені роману-антології «ДНК». 
Макс Кідрук встиг проекспериментувати з декількома жанрами, кожен з яких знаменує перехід письменника від одного творчого етапу до іншого. Це людина, яка творить якісну й популярну сучасну українську пригодницьку літературу; яка настільки майстерно та скрупульозно проробляє сюжет, що навіть думки не виникає, що такого не може статися насправді; яка доводить, що якщо йти за мрією і посилено працювати, вона обов’язково здійсниться. Головне — не опускати руки й рухатися в перед! А ще — це письменник, який надзвичайно відомий в Україні та за її межами.
Його твори перекладено польською, російською, німецькою та чеською мовами,що відкрило письменникові шлях на міжнародну арену.
 У відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Людина в зоні турбулентності», на якій представлено твори Максима Кідрука. Зокрема: роман «Твердиня», роман «На Зеландію!», роман «Любов і піраньї», роман «Бот», роман «Бот. Гуаякільський парадокс», роман «Жорстоке небо», оповідання «Навіжені в Перу», енциклопедія протистояння «Небратні: Україна – Росія», роман «ДНК» — творчий експеримент сімох світових українських письменників, серед яких Макс Кідрук.


Наталія Біленька, Галина Кацан, бібліотекарі відділу міського абонементу

Немає коментарів :

Дописати коментар