Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


07.11.18

Дискусійна платформа «Проблеми формування егалітарної особистості: виклик часу»

В нашій книгозбірні відбулася дискусійна платформа на тему «Проблеми формування егалітарної особистості: виклик часу», на якій обговорювалися питання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Гендерна рівність займає центральне місце  у системі прав людини, тому формування статевого егалітаризму в Україні є актуальним викликом сьогодення та потребує невідкладного вирішення.

Модератором дискусійної платформи була Оксана Кікінежді –– професор, доктор психологічних наук, директор науково-дослідного центру з проблем гендерної освіти та виховання учнівської та студентської молоді Національної академії педагогічних наук України — Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Вона є користувачем нашої книгозбірні і багаторічним дослідником теоретико-методологічних та прикладних аспектів гендерної ідентифікації в онтогенезі особистості як соціально-психологічного феномену.
У дискусії взяли участь представники державних установ, громадських організацій, науковці, читачі бібліотеки, студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Тетяна Четвертак — заступник директора Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’і, дітей та молоді розповіла про роботу своєї установи із вразливими верствами населення та запропонувала студентам на волонтерських засадах долучитися до співпраці.


Про протидію торгівлі людьми, трудовій та сексуальній експлуатації громадян розповіла Оксана Шлюсар — тренер, консультант Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації».
Активно вступив у дискусію з даної проблематики Володимир Ханас  —громадський діяч, регіональний координатор міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.
Надія Купина — педагог, науковець, член громадської організації «Козачка» — у своєму виступі підкреслила важливу роль народних традицій у сфері взаємостосунків статей, а саме — інституту сім’ї, громадянський та моральний вимір відповідальності подружжя заради забезпечення гендерної рівності.
Упродовж заходу присутні переглянули відеоролики про гендерну рівність жінок та чоловіків, протидію торгівлі людьми, трудову експлуатацію, сексизм. Працівники відділу міського абонементу підготували книжкову виставку, присвячену даній тематиці.
Оксана Кікінежді та Володимир Ханас подарували цінні видання для  читачів бібліотеки, а саме: Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГУ: вижити значить перемогти», Олени Стрельник «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» та книгу Леоніда Бицюри, Віктора Уніята, Володимира Стаюри «Віра і воля».Людмила Герман, Марія Гуменна, провідні бібліотекарі відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ


Немає коментарів :

Дописати коментар