Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


24.10.18

Новинки художньої літератури у відділі міського абонементу (серпень-вересень 2018 року)

Шановні користувачі!

Відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився новинками художньої літератури сучасних українських та зарубіжних письменників в українських перекладах, що надійшли у серпні-вересні 2018 року. 
Відділ міського абонементу ТОУНБ запрошує усіх поціновувачів сучасної художньої літератури ознайомитися з цими виданнями та обрати собі книжку до смаку.


Українська література

Бонч-Осмоловська, Т. Розвилка : повісті й оповідання / Т. Бонч-Осмоловська. — Харків : Фабула, 2017. — 480 с. — (Епоха).
Повісті та оповідання Тетяни Бонч-Осмоловської, російськомовної письменниці, яка живе в Австралії, насичені алюзіями, смисловими іграми, парадоксами. Це своєрідні літературні квести, а мапи до них далеко не завжди відповідають мапам нашого світу. Чи доводилось вам задумуватись, наприклад, над тим, який вигляд мало б ХХ сторіччя без Радянського Союзу, Третього рейху і Другої світової? Що було б, якби люди, що населяли простори від Чорного моря до Тихого океану, на розвилці вікової давнини обрали б іншу стежку? Проза Тетяни Бонч Осмоловської, акцентована філологічним досвідом, — свого роду портал, що відводить читача у ці світи.
Винокуров, О. Ангел пригляду : роман / О. Винокуров. — Харків : Фабула, 2017. — 448 с. — ( Епоха).
Дія роману Олексія Винокурова розгортається водночас на різних гранях світобудови: з обох боків від лінії протистояння України і Росії в Донбасі — а також у неосяжності Всесвіту, населеного прадавніми істотами, чию природу ми не можемо до кінця збагнути, але з якими співіснуємо. Смішне проростає страшним, за звичними з вигляду речами й подіями відкриваються метафізичні безодні. Кожен новий розділ підхоплює читача й веде за собою, а загалом цей вигадливий роман цілком здатний кинути виклик най динамічнішим жанрам кіно. Розпач, надія і віра в те, що в цьому зрушеному з колії світі щось іще можна виправити, — таким є кредо автора «Ангела пригляду».
Войніцький, А. Новини : роман / А. Войніцький. — Харків : Фабула, 2018. — 448 с. — (Дебют).
«Але ж це Харків, дитинко…» — каже собі герой цієї неординарної книги. Рідко можна відчути таку напругу, як у дебютному романі Андрія Войніцького, такий болісний саспенс, такі стрімкі й неочікувані повороти сюжету. Це воістину Харків, найсправніший, тільки замість симпатичного аверсу цієї блискучої монети перед читачем чи не вперше постає похмурий реверс міста-мільйонника, його жорстокий, часом кривавий виворіт, потопаючий у випарах синтетичних наркотиків. Першокласний трилер — і точно вивірена психологічна оповідь про те, як життя, що так багато обіцяло спочатку, розлітається на друзки…
Волков, О. День відбуття : роман / О. Волков. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 328 с. — (Детективна агенція ВО).
Сергій, студент політеха, поєднує у собі два неординарних захоплення. Це боротьба самбо та дослідження карстових печер. Саме завдяки ним юнак потрапляє у халепу, з якої вийти неушкодженим, здається, неможливо. Тим паче, коли доля у такий момент несподівано дарує жінку, заради котрої готовий на все, а в підземному царстві на рубежі двох тисячоліть починають відбуватися речі, які нормальній людині навіть важко уявити…
У звичному для себе стилі відомий письменник-детективіст Олексій Волков від початку до кінця роману витримує неабияку напругу сюжету, а розв’язку важко передбачити до останніх сторінок.
 Галіна, М. Мала Глуша : сумна фантастична сага епохи застою / М. Галіна ; пер. з рос. М. Кіяновської. — Харків : Фабула, 2018. — 496 с. — (Епоха).
«Фантастична сага епохи застою» — саме так Марія Галіна, лауреатка багатьох літературних премій, визначає жанр цього роману, вперше перекладеного українською мовою. 
Неймовірні події розгортаються у портовому місті, що його легко впізнає досвідчений читач і куди з Канади приходить зерновоз, у паперах якого значиться загадкове «зараження третього ступеня об’єктом Д-8». Розгадати загадку вантажу мають не такі вже й прості радянські громадяни.
 Коли темрява опускається на місто, коли останній трамвай уже пішов у депо і на вулицях ані живої душі, на полювання виходить жах…
Гербіш, Н. Мене звати Мар’ям : оповідання / Н. Гербіш. — Харків : Віват, 2017. — 47 с.
Мар’ям втратила дім у всіх його сенсах, опинилася в чужій країні, зіткнулася з ворожістю, породженої стереотипами й історіями, зміст яких їй годі збагнути, пережила болючу втрату, однак здобула найкоштовніший дарунок любові й врятованого життя.
Ця книжка про те, що коли в місто приходить війна, тим, хто зумів вислизнути з-під її полум’яних язиків, залишається небагато: пам’ять, любов і болюче бажання вберегти найдорожчих. Однак саме з цих трьох насінинок може вирости цілий новий світ — лиш би знайшлося для них трохи сприйнятливого ґрунту й турботи тих, хто поруч.
Кешеля, Д. Терен зацвів : оповідання, повість / Д. Кешеля. — Київ : Академія, 2018. — 160 с. — (Ім’я).
Їхнє життя колюче, терпке і ніби застигле над урвищем часу. На межі клопітно-суєтного повсякдення і вічності. Доки мають сили, ніхто їх не віджене від роботи. Бо робота для них — то все. Рвуться до любові, караються нею — багатьом дивна й гірка та спопеляюча любов. Тішаться найменшій увазі до себе, бо росли й вікували не обласканими. До сліз вдивляються в час, не втрачаючи надії, що той жорстокий час усе-таки поверне потрощені й загублені у війнах найрідніші життя. Умиротворено зустрічають смерть, ніби, пройшовши вже «всі дороги світу» і пізнавши смак усіх криниць, давно її чекали. Раняться словами: «Не покидай мене». І з Небес сторожують своїх. Отакі вони — герої цієї книжки.
Кокотюха, А. Легенда про безголового : детективний роман / А. Кокотюха. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 256 с. — (Детективна агенція ВО).
Подружнє життя київського адвоката Лариси Гайдук не склалося, велике місто набридло. Бажаючи поміняти обстановку і спокійно відпочити, молода жінка приїздить до своєї подруги у Подільськ. Але спокій тут виявився оманливою машкарою — маленьке мальовниче містечко на Поділлі налякане серією жорстоких убивств. Лариса мимоволі втягується у процес слідства. Яким чином ці події пов’язані з давньою місцевою легендою про Безголового та ким насправді є привид, що з’являється на руїнах старого панського маєтку, — пошук відповідей на ці запитання може коштувати життя головній героїні.
Кокотюха, А. Останній контракт : кримінальний роман / 
А. Кокотюха. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 192 с. — (Детективна агенція ВО).
Київський «авторитет» наймає двох професійних убивць — Антона й Віту — виконати замовлення на ліквідацію непоступливого бізнесмена у Сполучених Штатах. Пара майстерно «розв’язує» проблему, однак лише імітує загибель товстосума. Коли замовники-мафіозі дізнаються про це, професійні «мисливці» самі опиняються в ролі дичини, на яку полюють. Застосовуючи всю свою винахідливість, кмітливість і зухвалість, головні герої розправляються із переслідувачами, але й самі зазнають утрат... Для шанувальників детективного жанру.
 Любов така. Віч-на-віч : проза / [В. Даниленко, В. Теремко, О. Чупа та ін.]. — Київ : Академія, 2017. — 224 с.
Оповідання, новели й етюди цієї книжки — про людину, яка ненаситно любить, шукає любов, квітне в ній і карається нею. Любов завжди виростає на межі й за межею. Вона покірна і свавільна. Такою приходить, живе в людині й покидає її. Вона така — і все.
 Сайко, О. Нетутешній : повість / О. Сайко. — Київ : Академія, 2018. — 128 с.
Історія про хлопця, який прийшов у світ диваком. Жив самітником. Ремесло годинникаря навчило відчувати час і розпізнавати його в мові годинника.
Якось, дослухавшись його підказки, довіряється дівчині з очима, які прожили десяток життів. Довіряється беззахисно, занурившись в ілюзію. А потім втрачає все. Навіть ілюзії. Зневірившись, намагається звільнитися від минулого. І почуттів, що мучили. Але час повертає йому сенс особливого годинника. Той годинник не помиляється…
Чирков, С. Хто у класики крайній. ESSE_лики : есе / С. Чирков. — Київ : Академія, 2018. — 288 с.
Люди входять у життя людей блискавками. Одні — надовго чи й назавжди, інші — волею обставин, треті — прошивають навиліт. Сліди залишають усі. На літературно-журналістських шляхах Сергій Чирков зібрав барвисту палітру спостережень. У ній — літератори й актори, дисиденти і президенти. Постають вони не в сяйві софітів і перемог, а такими, якими запам’яталися в конкретних обставинах. І все це у книжці «Хто у класики крайній».
 Шавлач, А. У полоні болю : повість-трилер / А. Шавлач. — Київ : Академія, 2018. — 160 с. — (Ім’я).
Вона вродлива, успішна і сповнена мрій про яскраві відкриття і враження, кар’єру і подорожі. Та одна-єдина зустріч змінює геть усе. Привітний молодий лікар зачарував усмішкою, а приязним поглядом викликав довіру. 
Ніщо не віщувало біди. Насправді ж його янгольська зовнішність приховувала нещадне чудовисько, спрагле чужих страждань. І вона стає його заручницею. Їй необхідно боротися за себе на грані життя і смерті. Але цілковита покора така манлива. Чи витримає це? Чи вистачить сил протистояти безжальному звіру, подолати власні хворобливі потяги і зважитись на рішучий крок? А можливо, втративши себе колишню, вона знайде шанс на інше життя... У полоні болю і з присмаком дивної насолоди.
Янкевич, В. Тенета : соціальний детектив / В. Янкевич. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 200 с. — (Детективна агенція ВО).
У цьому метушливому, багатоликому, перенасиченому подіями світі людина мала б прагнути усамітнення, а вона страждає від... самоти. Нікому не хочеться занурюватися в чиїсь (навіть у доньчині) проблеми, ніхто не візьме на себе й окрушинки чийогось болю. Як було б добре, аби з одного боку — ніхто нікого ні за яких умов «не діставав, не кумарив, не ліз повчаннями в душу». З другого — ніхто не вибивався б із чітко зорганізованої шеренги «правильних» людей. А «неправильні» чомусь хочуть умерти. Тобто, відчайдушно прагнуть, аби їх почули чи бодай помітили, й шукають спасіння в інтернеті... А там раптом з’являється подруга. Всерозуміюча. Вірна до останку... Цей детектив начебто не для слабкодухих, але саме їх може порятувати.


Зарубіжна література


Арцибашев, М. Санін : роман / М. Арцибашев. — Харків : Фабула, 2017. — 416 с. — (Заборонена класика).
Володимир Петрович Санін після декількох років відсутності повертається в рідні пенати — провінційне містечко, розташоване десь на півдні країни. Юнак, що розчарувався як в опозиційній політиці, так і в релігії, геть ігнорує будь-яку духовну і суспільну діяльність людей зі свого оточення і взагалі не обтяжує себе якими-небудь думками. В його маленькому світі є місце лише для двох речей: статевої пристрасті й пияцтва.
Баллард, Д. Г. Висотка : роман / Д. Г. Баллард ; пер. з англ. О. Чупи. — Харків : Фабула, 2018. — 224 с.
…Лондон, 1975 рік. Після смерті своєї сестри молодий доктор Роберт Ленг переїжджає на двадцять п’ятий поверх нового елітного висотного житлового комплексу. Висотка надає мешканцям усі сучасні зручності: всередині є басейн, власна школа та супермаркет, з’єднані з житловими зонами швидкісними ліфтами.
Таким чином будівля ізолює мешканців від зовнішнього світу — їм потрібно залишати свої апартаменти лише для того, щоб іти на роботу. Це підштовхує їх до поступового створення власного закритого суспільства.
І тут починається головне: з якоїсь причини життя у висотці починає швидко деградувати. Гинуть люди й тварини, руйнується інфраструктура, накопичується сміття, окремі групи мешканців захоплюють частини будівлі, встановлюючи власні режими. Формується класова система — вищий клас займає верхні поверхи, фахівці та інтелігенція — середні, менш забезпечений середній клас — нижні.
Ба більше: згодом класи перетворюються на войовничі, жорстокі та підступні «племена». Чому це відбувається? Чи не є справжнім винуватцем усіх смертей та жахливих збочень архітектор, що створив цю будівлю, в наразі мешкає у пентхаусі на даху висотки?
І чи не є все це якимсь жахаючим, нелюдським експериментом?
Баллард, Д. Г. Люди міленіуму : роман / Д. Г. Баллард ; пер. з англ. О. Чупи. — Харків : Фабула, 2017. — 368 с.
Маркхему здається, що він от-от нащупає шляхи, що ведуть до винуватців загибелі його дружини, але потроху він піддається власним прихованим пристрастям і перетворюється на одного з функціонерів таємної організації. Роман рясніє надзвичайно яскравими, суто Баллардівськими персонажами: соціопатами, симулянтами, священиками, колишніми співробітниками спецслужб, які нині займаються виготовленням бомб для терористів, лікарями, під маскою яких переховуються геть інші персони. Врешті-решт Маркхем отримує відповіді на всі свої запитання — та він і припустити не міг, що вони виявляться саме такими…
Бальзак, Оноре де. Пустотливі оповідання / Оноре де Бальзак. — Харків : Фабула, 2017. — 352 с. — (Несерйозна класика).
«Цикл «Пустотливі оповіді» — іронічна стилізація під новели епохи Відродження, що створена Бальзаком у 1832—1837 роках. Великому майстру вдалося відтворити духовний світ людей пізнього Середньовіччя. Всупереч модному в той час смутному романтичному песимізму, в цих новелах б’є ключем істинно галльська жвавість, виблискує раблезіанський гумор, а описам витончених і забавних любовних утіх героїв міг би позаздрити навіть Джованні Бокаччо.
Недарма сам Бальзак, оцінюючи своє творіння, не раз повторював: «Якщо щось і залишиться після мене, так це «Пустотливі оповіді».
Вільямс, Д. Август : роман / Д. Вільямс ; пер. з англ. Я. Губарева. — Харків : Фабула, 2018. — 432 с. — (Лауреати).
Це Рим, «де ніхто не знає, хто йому друг, а хто ворог; де розбещеність цінується вище, ніж чеснота, і де принципи — лише слуги власної користі». Сюжет роману розгортається на тлі історичного зламу — перетворення пізньої Римської республіки на могутню імперію. Нікому раніше не відомий Ґай Октавій, вісімнадцятирічний внучатий племінник Юлія Цезаря, опиняється на гребені жорстоких і драматичних подій, які приводять його до вершин влади…
Книга Джона Вільямса вражає незвичайною силою і глибиною. Вона заслужено відзначена найвищою літературною нагородою США — Національною книжковою премією.
Гарді, Т. Джуд Непримітний : роман / Т. Гарді. — Харків : Фабула, 2017.—448 с. — (Заборонена класика).
Дія роману розгортається у вигаданій місцевості на південному заході Англії. Молодий Джуд, муляр з провінційного містечка, мріє стати вченим, але одружується з дівчиною, яка давно його домагається. Однак цей шлюб незабаром розпадається, і герой закохується в свою кузину, від якої має двох дітей. Але потім в життя героїв вторгається моторошна трагедія, що руйнує життя сім’ї і відносини героїв дощенту.
Гарі, Р. (Еміль Ажар). Життя попереду : роман / Р. Гарі ; пер. з фр. М. Марченко. — Харків : Фабула, 2018. — 240 с. — (Століття).
Роман «Життя попереду» отримав Ґонкурівську премію 1975 року. Українське видання було відзначене премією посольства Франції.
Момо народився у Бельвілі, передмісті Парижу, де живуть переважно «нефранцузи». Араби, негри і євреї, які «перейшли у Бельвіль з Європи дуже давно, старі й утомлені, тому й мусили зупинитись тут і не змогли йти далі». Це смішна, зворушлива і трагічна історія маленького арабського хлопчика і старої єврейки, яка його виростила. Мадам Роза старіє і робиться немічною, Момо змушений сам боротися з життям і за життя — своє і Мадам Рози.
Готорн, Н. Червона літера : роман / Н. Готорн. — Харків : Фабула, 2017. — 288 с. — (Заборонена класика).Історія, що її розказано в «Червоній літері», — романтичний і жорстокий трикутник. Естер Прінн — молода красуня, дружина літнього, неговіркого вченого, була розлучена з чоловіком протягом двох років, коли її вивезли з рідної Англії до Нового Світу. Геть самотня, не маючи друзів, вона закохується в молодого священика Артура Дімсдейла і зачинає від нього дочку. І це не залишається таємницею ні для чоловіка, ні для пуританського оточення жінки. Після того, як роман вийшов друком, на Готорна рушилися численні релігійні видання в США і ортодоксальні священики. Книгу називали «брудною історією, що є доречною тільки в бібліотеці борделя», дорікали тим, що її героїня не відчуває ані докорів сумління, ані провини за свій «злочин», звідусіль лунали заклики заборонити «Червону літеру»: «Пропаганду хтивості й незаконних стосунків має бути знищено в зародку».
Гоффман, Е. Сповнена віри : роман / Е. Гоффман ; пер. з англ. Д. Погребняк. — Харків : Фабула, 2018. — 320 с. — (Світовий бестселер).
Чи можна скласти докупи своє вщент розбите й майже втрачене життя? Чи можна стати щасливою після того, як уже позбавила себе права на щастя? Чи можна покохати і стати коханою після того, як вважала, що не заслуговуєш на кохання? Як знову здобути віру? 
Шелбі Річмонд це вдалося завдяки люблячим близьким, добрим собакам та маленькому диву.
Дефо, Д. Радощі і прикрощі славнозвісної Молл Френдерс : роман / Д. Дефо. — Харків : Фабула, 2017. — 368 с. — (Заборонена класика).
Завзятий поборник здорового глузду, віротерпимості і свободи слова, автор ніколи не займав ніяких офіційних посад, проте на його думку зважали навіть при дворі короля. Часом його отруйні памфлети викликали у влади таке роздратування, що автор вирушав під суд, і справа закінчувалася ганебним стовпом і тюремним ув’язненням. Це, однак, не зупинило Дефо: в 1722 році він опублікував абсолютно скандальний на ті часи роман — саме його ви зараз тримаєте в руках. Це захоплююча історія «красуні з низів», яка в своїх спробах пробитися нагору не цуралася ні авантюр, ні шахрайства, ні злочину, ні розпусти, ні показною чесноти …
Джентрі, Е. Чужа : роман / Е. Джентрі ; пер. з англ. О. Татаренко. — Харків : Фабула, 2018. — 320 с. — (Світовий бестселер).
«Чужа» — дебютний роман Емі Джентрі, що побачив світ у США 2016 року. Цей вражаючий трилер з елементами психоделіки — не стільки про злочин, як про тяжкі пошуки істини, відчай і подолання сумнівів. Вісім років тому Джулію, тринадцятирічну доньку Анни, викрав невідомий. Усі спроби розшукати дівчинку були марні, та одного вечора лунає дзвінок у двері, і на порозі з’являється майже доросла Джулія. Здавалося б — кошмар позаду, залишається радіти дивовижному порятунку. Але Джулія поводиться так дивно, що врешті-решт у Анни виникає підозра, що ця дівчина — не її донька. Та якщо вона має рацію, що за цим стоїть?
Кьорк, Ш. Метод 15/33 : роман / Ш. Кьорк ; пер. з англ.
Г. Литвиненко. — Харків : Фабула, 2017. — 304 с. — (Бестселер).
Шістнадцятирічна Ліза, вагітна школярка, повинна була стати черговою жертвою банди торговців дітьми. Ніхто не знає, що юна мати не втекла з дому, а була викрадена: легко повірити в втеча підлітка від дорослих проблем, але неможливо повірити в той жах, який запідозрив агент ФБР Роджер Ліу ... Немовля на продаж і мати - зайвий свідок, мертвий свідок ... Але Ліза не безвольна жертва. Вундеркінд або психопат? Вона відчуває емоції, тільки якщо захоче. Зараз вона відчуває лише неослабну ненависть і бажання помститися. І врятувати свою дитину. В нашій бібліотеці ви можете безкоштовно почитати книгу «Метод 15/33».
Жмирич, З. Блокбастер. Роман / З. Жмирич ; пер. з хорв. В. Криницького. — Харків : Фабула, 2018. — 224 с.
Роман «Блокбастер» хорватського письменника Зорана Жмирича присвячений подіям, що відбувалися у його країні у 1991–1995 роках, коли палало  протистояння між прибічниками примарної «Великої Сербії» і тими, хто прагнув незалежності на своїх землях. Про людський вимір таких історичних зсувів, про прагнення до свободи, про її справжню ціну. А ще й про те, що війна героїчна та пафосна лише в кіно, в реальності ж вона брудна й злочинна. Читаючи цю книгу, автор якої був безпосереднім учасником цих подій, вам доведеться чимало пережити й передумати. Тому що це не військовий бойовик, а справжня людська трагедія, що калічить не тільки тіла, а й душі.
Мантел, Г. Вулфголл : роман / Г. Мантел ; пер. з англ. і прим. К. Беляєва, В. Михайлюка. — Харків : Фабула, 2017. — 672 с. — (Лауреати).
Англія, двадцяті роки XVI століття. Країна на межі катастрофи: якщо король Генріх VIII помре, не залишивши спадкоємця, неминуче почнеться громадянська війна. І ось на арені історії з’являється Томас Кромвель, син коваля-бунтівника, політичний геній, чиї засоби впливу — підкуп, погрози й лестощі. Та він має величну мету — перетворити Англію відповідно до своєї волі та бажань короля, котрому він віддано служить. Гіларі Мантел із притаманною їй глибиною та психологічною проникливістю створила епічну картину суспільства на великому історичному зламі, де мало не кожен із героїв з відвагою та пристрастю кидається на зустріч власній долі.
Мантел, Г. Везіть тіла / Г. Мантел ; пер. з англ. В. Михайлюка. — Харків : Фабула, 2017. — 432 с. — (Лауреати).
Король Генріх VIII Тюдор багато років намагався завоювати серце Анни Болейн. Заради цього він зрікся католицької церкви, плів інтриги, скоював підступи і злочини, однак дружина так і не змогла подарувати Англії довгоочікуваного спадкоємця. Гострий розум Анни почав дратувати марнославного Генріха, а ряд її свавільних рішень відвернув від королівського двору багатьох друзів і радників монарха. І тоді з тіні виступив Томас Кромвель, готовий виконати наказ свого воло­даря — за будь-яку ціну позбавитися Анни.
Генрі, О. Поросяча етика : оповідання / О. Генрі. — Харків : Фабула, 2017. — 288 с. — (Несерйозна класика).
Історія світової літератури знає не так уже й багато справж­ніх майстрів короткого оповідання. Серед них такі уславлені імена, як Антон Чехов, Акутагава Рюноске, Орасіо Кірога, Сакі, Стівен Кінг. Сюди ж із повним правом зараховують і Вільяма Сідні Портера, який обрав собі літературний псевдонім 
О. Генрі (1862–1910). Кожне його оповідання — лише кілька сторінок, та вони сповнені несподіванок і сюжетної дотепності, яскравих характерів, тонкого гумору і справжніх почуттів. Це воістину «найвищий пілотаж» літератури: досконала майстерність і життєва правда, простота й довершеність стилю, так би мовити, «в одному флаконі».
О’Хара, Д. Баттерфілд, 8 : роман / Д. О’Хара ; пер. з англ. Х. Медвідь. — Харків : Фабула, 2018. — 352 с. — (Століття).
Книга чудового американського прозаїка Джона О’Хари, написана 1935 року, — про життєву катастрофу молодої жінки, нерозбірливої у любовних зв’язках. Роман цей, надзвичайно яскравий і емоційно насичений, покладений в основу фільму з Елізабет Тейлор у головній ролі, яка отримала за нього свою першу премію «Оскар». Історія зацькованої, духовно скаліченої красуні Глорії Вендерс, чия єдина розвага — випадкові зв’язки з малознайомими заможними чоловіками, навіть у наші дні читається так, ніби написана вчора. 
Причина проста — письменник не прикрашає і не романтизує складні характери своїх героїв та їх заплутані, повні протиріч стосунки.
О’Хара, Д. Побачення у Самаррі : роман / Д. О’Хара ; пер. з англ. Х. Бути. — Харків : Фабула, 2018. — 320 с. — (Століття).
Напередодні Різдва 1930 року світське життя у Ґіббсвілі, штат Пенсильванія, сповнене танцями та вечірками. Джуліан та Керолайн Інглиш перебувають на верхівці соціальної еліти міста. Та лише один нерозважливий вчинок, зароджений на дні склянки з віскі, призводить до того, що Джуліан пориває зі світським товариством і стрімко наближається до власної погибелі. Наповнена по вінця багатством та розкішшю, ревнощами та зрадливістю, ця культова книга, перший роман О’Хари, є безстрашним поглядом на темний бік американської мрії, а також неминущим свідченням гострого соціального інтелекту провідного письменника Америки.
Паркер, Г. Анатомія солдата : роман / Г. Паркер ; пер. з англ. В. Меренкова. — Харків : Фабула, 2017. — 368 с.
«Анатомія солдата» — дебютний роман, створений офіцером британської армії Гаррі Паркером, який воював в Афганістані і Іраку і втратив в ході бойових дій обидві ноги. Ця книга, що набула величезної популярності на батьківщині письменника, надає унікальну можливість зрозуміти тих, хто воює зовсім інакше, ніж у минулому, — в тому числі, і сьогодні на Сході України. Повна патріотизму, героїки, гуманізму і сильних почуттів, «Анатомія солдата» буквально перевертає свідомість читача. Автор творить мистецтво з болю і страждань, відкриваючи нам справжнє життя тих, хто бореться і жертвує собою. Це пронизлива правда про те, що насправді означає — «бути у стані війни».
Перино, С. Дочка Медичі : роман / С. Перино ; пер. з англ. І. Шевченко. — Харків : Фабула, 2018. — 544 с.
«Дочка Медічі» Софі Перино — це по-справжньому потужна історична драма. Епічна оповідь, присвячена таємничому, сластолюбному та підступному дому Валуа, ведеться від імені принцеси Маргарити — розумної та неоднозначної особистості. Письменниця блискуче показує, як на тлі релігійних воєн і битв на любовному фронті ця непересічна жінка долає найжорстокіші випробування і знаходить у собі сили вирішити власну долю і здобути те, що належить їй за правом народження.
Постель, А. Зона домінування. Обілений : романи / А. Постель ; пер. з фр. О. Колесникової. — Харків : Фабула, 2018. — 336 с. — (Світовий бестселер).
Александр Постель — безжалісний та іронічний автор, який майстерно створює тривожну і моторошну атмосферу, постійно заплутує і приголомшує читача раптовими одкровеннями. Він чудово зображує стадні реакції суспільства на голослівні звинувачення і ті справжні почуття, що ховаються під благопристойною личиною терпимості і політкоректності: ревнощі, хворобливу тривогу, бажання заподіяти біль ближньому, взаємну ненависть і байдужість.  
Реймонд, М. Мій останній континент : роман / М. Раймонд ; пер. з англ. О. Тільної — Харків : Фабула, 2017. — 336 с. — (Світовий бестселер).
Дебютний роман американської письменниці Мідж Реймонд, що побачив світ улітку 2016 року, приніс автору блискучий успіх. Ця могутня, багатопланова любовно-пригодницька оповідь, дія якої розгортається в екстремальних умовах. Двоє молодих людей — Деб і Келлер — працюють гідами на круїзних судах, які доправляють туристів в Антарктиду. Водночас вони займаються науково-дослідницькою роботою — вивченням екології середовища проживання пінгвінів. Між ними виникає глибоке почуття — та герої вимушено розлучаються. А потім у їхні долі вдирається рокова катастрофа в Південному океані — серед льодів Антарктики.
Роулі, С. Лілі та восьминіг : роман / С. Роулі ; пер. з англ. Т. Мухамедшиної. — Харків : Фабула, 2017. — 320 с.
Тед живе в Лос-Анджелесі й пише тексти на замовлення, хоча мріє стати вільним письменником і написати щось достойне. Він самотній, але шукає своє кохання, щирого та ніжного однодумця і друга. А поки він віддає всю свою любов дванадцятирічній таксі Лілі, з якою він вигадав власну мову, власні розваги. І коли Лілі захворіла, Тед побачив на її голові восьминога й заповзявся за будь-яку ціну врятувати собаку. Це чарівна і зворушлива історія про подолання страхів і пошуки розуміння, про вміння прощати й прощатися.
Сакі (Гектор Г’ю Манро). Шокова терапія : оповідання / Cакі ; пер. з англ. О. Кожушко. — Харків : Фабула, 2017. — 368 с. — (Несерйозна класика).
Гектор Г’ю Манро (1870–1916) — англійський письменник, журналіст і публіцист, один із основоположників літератури «чорного гумору». Свої короткі сатиричні оповідання — гротескні, почасти абсурдні, іноді містичні — він публікував під псевдонімом Сакі (мовою фарсі це слово означає «виночерпій»). Досконала фраза, злегка цинічна іронія в дусі Оскара Вайльда і сюжети, що нагадують сюжети оповідань О. Генрі, принесли письменникові величезну популярність. Перед читачем відкривається сповнена жорстокої іронії панорама Едвардіанської епохи — періоду перед Першою світовою війною, коли Англія досягла процвітання, — але за цим благополуччям уже бовванів привид загальноєвропейської  катастрофи.
Сміт, А. Як бути двома : роман / А. Сміт ; пер. з англ. Г. Яновської. — Харків : Фабула, 2018. — 336 с. — (Світовий бестселер).
Роман «Як бути двома» — це дві історії про кохання і несправедливість, сплетені в одну нитку. Тут час стає вічністю, знання — таїною, фантазія — правдою, а всьому живому дається ще один шанс. Алі Сміт, одна з найблискучіших майстрів британської прози, досліджує у своїй книжці любов, одержимість, сексуальність та багатоликий образ мистецтва. Приголомшливий твір, який одночасно кидає виклик читачеві — і винагороджує його.
Роман удостоєний чотирьох престижних літературних премій і визнаний книжкою року-2014 у Великій Британії.
Стівенсон, Н. Сімміс : роман / Н. Стівенсон ; пер. з англ. О. Українця. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 688 с. : іл. – (Чумацький шлях).
Що буде після кінця світу? 
Місяць вибухнув раптово і без жодної на те причини. Земля стала бомбою з годинниковим механізмом. У пошуку спасіння від неминучого нації усього світу об’єдналися, щоб реалізувати амбітний план порятунку людства далеко за межами планети, у відкритому космосі. 
Але складність і непередбачуваність людської природи у поєднанні з неймовірними викликами та небезпеками загрожували безстрашним піонерам, аж поки людей не залишилося зовсім мало… 
П’ять тисяч років потому їхні нащадки, сім різних рас, почали іншу сміливу подорож до невідомого, чужого світу, повністю знищеного катаклізмом і часом, що називається Земля.
Тойбін, К. Майстер : роман / К. Тойбін ; пер. з англ. О. Тільної. — Харків : Фабула, 2017. — 448 с.
У романі Колма Тойбіна, живого класика англійської літератури, тонко переплетені біографічність і художній вимисел. Це пронизлива історія письменника, який народився в Америці наприкінці ХХ століття в інтелектуальній родині і покинув США, щоб поневірятися по Європі — жити в Парижі, Римі, Венеції, Лондоні, в середовищі найбільших художників і літераторів свого часу. Самотність і надія, провали і творчі злети, психологічна точність, емоційне напруження в описах інтимного життя. Недарма ця книга зібрала низку премій і захоплених відгуків критики.
Том, Д. Смакова повія : роман про вечерю та оману / Д. Том ; пер. з англ. О. Татаренко. — Харків : Фабула, 2018. — 480 с. — (Світовий бестселер).
Тіа Монро сповнена намірів підкорити ресторанну сцену Нью-Йорка. Але раптом вона виявляється просто ще однією любителькою вишуканої їжі у великому місті. Все змінюється, коли легендарний ресторанний критик «Нью-Йорк Таймс», довіряє їй свою таємницю: він втратив відчуття смаку. Він хоче, щоб Тіа була його смаком і таємно писала огляди під його ім’ям. Вона погоджується, і впродовж декількох тижнів світ дівчини змінюється на гламурне та розкішне життя. Тіа насолоджується кожною хвилиною… доки не бачить власні слова надрукованими. 
У місті, де «обскакати когось» є кінцевою метою, їй доводиться вирішувати: як далеко вона готова зайти в житті, якого так палко жадала?
Фіцджеральд, Г. Вірус : роман / Г. Фіцджеральд ; пер. з англ. О. Татаренко. — Харків : Фабула, 2018. — 304 с. — (Світовий бестселер).
Гелен Фіцджеральд — широко відома в Англії письменниця і сценаристка. В її минулому — роки роботи з ув’язненими, засудженими за сексуальні злочини, і, як вона сама стверджує, цей шокуючий досвід покладено в основу більшості з її дванадцяти романів. Критики вважають книги Фіцджеральд трилерами, що не підкоряються традиційним канонам жанру. Такою є і «Вірус» — на диво глибокий, правдивий роман, що постійно тримає нерви читача в напрузі. Автор гостро відчуває природу глибинного, первісного страху батьків за долі дітей, а крім того, володіє вражаючим даром візуалізації — практично кожна сцена набуває реального об’єму і надзвичайної переконливості.
Чейз, Д. Весь світ у кишені : детектив / Д. Чейз ; пер. з. англ. А. Пітика та К. Грицайчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 248 с. — (Чейзіана).
У новому романі Дж. Г. Чейза гостросюжетна лінія знову переплітається з напруженим детективом. Четверо грабіжників-відчайдухів і таємнича красуня наважуються викрасти броньований автомобіль із мільйоном доларів усередині. Завдяки цим грошам увесь світ буде в них у кишені! Та чи спрацює амбітний план, якщо кожен женеться за власним міражем, а життя раз по раз ставить палиці в колеса?
Чейз, Д. Труна з Гонконгу : детектив / Д. Чейз ; пер. з англ. О. Безкаптурної. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 192 с. — (Чейзіана).
Загадковий містер Гардвік, телефонуючи з аеропорту, наймає приватного детектива Нельсона Раяна стежити за своєю дружиною, поки він сам буде у Нью-Йорку. Прочекавши усю ніч біля будинку за вказаною адресою, уранці детектив виявляє, що насправді дім порожній, а що ще дивніше — жодні містер та місіс Гардвік у ньому ніколи не мешкали. Нельсон Раян повертається у свою контору і знаходить там тіло вродливої китаянки. Хто і за що убив її? Чи вдасться детективу розслідувати цей злочин та знайти таємничого містера Гардвіка? Та й, врешті-решт, до чого тут труна з Гонконгу?
Чейз, Д. Я сам поховаю своїх мертвих : детектив / Д. Чейз ; пер. з англ. О. Домарецького. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 256 с. — (Чейзіана).
«...Хтось убив мого брата, а поліція вважає це самогубством. Ну що ж, доведеться самому в усьому розібратися...» — так думав Нік Інгліш, навіть не підозрюючи, що за кілька днів запустить такий ланцюжок подій, у яких мало сам не загине. А все тому, що стане на заваді у банди шантажистів на чолі з убивцею-психопатом... 
Роман «Я сам поховаю своїх мертвих» вкотре доводить, що Джеймс Гедлі Чейз є одним із неперевершених майстрів детективу

Немає коментарів :

Дописати коментар