Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


07.11.18

Круглий стіл «Крилатим посланцям України — 100 років» (до 100-річчя випуску перших поштових марок України)Нещодавно в Тернопільській ОУНБ відбувся круглий стіл «Крилатим посланцям України — 100 років», приурочений до 100-річчя випуску перших поштових марок України. 
У заході взяли участь працівники Тернопільської філії ПАТ «Укрпошта», члени Асоціації філателістів України, науковці, бібліотекарі.


Наталія Біленька провідний бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ — відкрила захід і зробила короткий екскурс в історію виникнення поштової марки. Ніна Герасименко начальник відділу поштових послуг Тернопільської дирекції ПАТ «Укрпошта» — виступила із презентацією про минуле та сьогодення поштової марки у світі та Україні, представила нові видання буклетів та каталогів, присвячених ювілею української поштової марки.
Юрій Ковальков — тернополянин, знаний філателіст — ознайомив присутніх з різноманітними видами філателістичної продукції із власної колекції, підкреслив неабияку пізнавальну цінність та вагоме значення філателії в культурному просторі людства, адже марки — це свідки історії країн та континентів, їх живий літопис.
Із розповіддю про україніку в поштових марках під кутом зору історичних процесів в Україні та світі виступив Василь Штокало — тернопільський історик, філателіст. Він продемонстрував унікальні оригінальні марки доби УНР та ЗУНР з власної колекції.
Філателіст Петро Бульчинський повідомив, що на Тернопільщині відбулося 101 спецпогашення поштових марок, починаючи з 1969 року. З них за доби незалежної
 України — 98. 

Степан Костюк — директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею — розповів про наповнення фондів музею поштовими марками з приватних колекцій відомих філателістів українського походження Романа Смика та Михайла Ступки (нашого краянина із Зборівщини). Пан Степан зазначив, що колекція поштових марок музею сьогодні становить близько 50 тисяч одиниць зберігання різної тематики і є доступною для опрацювання.
Учасники круглого столу ще раз мали змогу переконатися, що поштові марки мають не лише суто філателістичну та мистецьку цінність, це ще й носії важливої соціо-культурної інформації, яка може багато розповісти про історію, грошову систему, мистецтво, державний устрій, збройні сили, промисловість нової української держави 1917—1918 років.Для збільшення фото клікніть на ньому

Ростислав Гунько, бібліотекар відділу міського абонементу

Немає коментарів :

Дописати коментар