Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


02.10.18

Новинки художньої літератури у відділі міського абонементу (квітень-травень 2018 року)


Шановні користувачі!

Відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився новинками художньої літератури сучасних українських та зарубіжних письменників в українських перекладах, що надійшли у квітні-травні 2018 року.
Слід відзначити велику кількість видань творів письменників Тернопільщини, що побачили світ у видавництвах: «Навчальна книга — Богдан», «Терно-граф», «Підручники і посібники», «Джура», «ZAZAPRINT», «Принтер-інформ», «Лілея». Серед авторів — такі відомі імена як Леся Коковська-Романчук, Богдан Мельничук, Степан Сапеляк, Олександр Смик, Ірина Дем’янова, Ганна Костів-Гуска, Галина Денега, Лілія Костишин, Юрій Матевощук та інші. Цікавими для читачів будуть мемуари Іванни Блажкевич — нашої краянки, письменниці, громадсько-просвітницької діячки.
Видавництво «Навчальна книга — Богдан» пропонує шанувальникам детективного жанру твори всесвітньовідомого британського письменника Джеймса Гедлі Чейза, вперше перекладені українською мовою. Поціновувачів наукової фантастики чекають україномовні видання класиків жанру Рея Бредбері та Станіслава Лема від цього ж видавництва.
Відділ міського абонементу ТОУНБ запрошує усіх поціновувачів сучасної художньої літератури ознайомитися з цими виданнями та обрати собі книжку до смаку.
Українська література: 


1.Білий, Д. Басаврюк ХХ : роман / Д. Білий. — Київ: Наш формат, 2014. — 200 с. : іл.
Чи справді історія між двома світовими війнами була такою простою? Таємні організації, Храм Жаху і життя звичайних людей, приречених на люту загибель в горнилі безглуздих для них битв. Серед них живуть і ведуть свою боротьбу люди, які знають трохи більше. Перед ветеранами Визвольних змагань 1917–1921 років відкриваються стежки до таємниці, яка може відповісти на доленосні питання вітчизняної історії. І вони намагаються її розкрити, ризикуючи всім.
Для широкого кола читачі
в.
2. Вовчок, М. Інститутка : повісті та оповідання / М. Вовчок. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан. — 264 с.
До видання увійшли найкращі твори видатної української письменниці Марка Вовчка (Марії Олександрівни Вілінської) для дітей, що полонять правдою життя, палким протестом проти кріпосницької деспотії та самовідданою любов’ю до народу.
3.Гаврош, О. Іван Сила на острові Щастя : повість / О. Гаврош. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 312 с. — (Світовид).
«Іван Сила на острові Щастя» — повість про нові пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці.
Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі.
Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані в несподіваній формі.
4.Єфимець, В. Задрімала волошкова тиша : поезії / В. Єфимець. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 83 с.
Віра Єфимець (Чудінович) — авторка кількох поетичних збірок. Народилася і живе на Рівненщині.

У збірку «Задрімала волошкова тиша» увійшли поезії різних років, які об’єднані спільною темою — любові. Це й любов до рідної поліської землі, її природи, традицій, і калейдоскоп почуттів закоханих ліричних героїв. Поезія збірки вражає своєю глибиною і щирістю.
5.Ланевич, В. На межі : збірка поезій / В. Ланевич. — Мена : Домінант, 2018. — 84 с.
В основу поетичної збірки Валентини Ланевич лягли твори, тематикою яких є лірика кохання, вірші про природну красу рідного краю, філософські роздуми та громадянсько-патріотична лірика, що пронизана духом боротьби за долю України її захисниками на сході країни та вірою у справедливу перемогу над загарбниками.  
6. Пасічник, А. В обіймах слів : [вірші] / А. Пасічник. — Тернопіль : Крок, 2018. — 154 с.
До другої поетичної збірки А. Пасічника «В обіймах слів» увійшли нові вірші про найглибші почуття людини, про красу довкілля, про урбаністичне середовище, про духовний зміст життя, а у віршах про війну на сході України кожне слово написано без вагань, не залишаючи місця для компромісу.
Збірка розрахована на широке коло шанувальників поетичного сл
ова.
7.Мурашкин, М. Письмо 2016 : роман / М. Мурашкин. — Днепр : Акцент, 2017. — 224 с.
«Письмо 2016» — роман-монолог. Автор відображає пошук себе і світу. Через наукові факти про кінець світу і через містичні вчення йоги, дзен-буддизму, даосизму, суфізму герой роману приходить до висновку про те, що треба рятуватися, рятувати себе і світ. Роман не є документальним, але в ньому фігурують такі відомі імена як Путін, Жириновський, Ринат Ахметов, Коломойський. Тут герой роману підкреслює своє ставлення до сфер, в які вплетені ці імена. 
Роман стосується багатьох сфер життя і культури. Тому буде цікавий багатьом верствам населення.
8.Пономаренко, Є. Впаде роса на суховії : поезії / Є. Пономаренко. — Хмельницький : Видавець Стасюк Л. С., 2017 — 135 с.
Поезія Єви Пономаренко завжди віддзеркалює глибокі почуття любові авторки до свого корінного походження, українського народу та його боротьби за своє незалежне існування, за утвердження своєї мови, культури та історії. Всім її творам притаманні глибокий ліризм та непідкупна щирість почуттів.
Книга розрахована на широке коло почуттів.
9. Сонячні кларнети : збірка віршів членів літстудії Чернівецького державного університету / упоряд. У. Хаварівський. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 168 с. : іл.
Збірка «Сонячні кларнети» укладена у 1972 році М. Г. Івасюком. Художнє оформлення — Богдана Хаварівського. У книзі вміщені поетичні твори викладачів і студентів Чернівецького державного університету (зараз — національного університету ім. Ю. Федьковича) — члени літературної студії ім. С. Будного. 
Розрахована на широке коло читачів.
10.Сорока, С. Ми славимо, Господи, ім’я Твоє : поетична збірка / С. Сорока. — Ужгород : [б. в.], 2017. — 104 с.
У новій збірці закарпатської поетеси Софії Сороки — зворушливі твори, звернені до Бога.
Вона допоможе людям жити, любити, творити, радіти, вірити з любов’ю та славити Господа Бога.
11.Франко, І. Захар Беркут : образ громадського життя Карпатської Русі в XIII віці : історична повість / І. Франко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 248 с. — (Богданова шкільна наука).
«Захар Беркут» — найвідоміший твір І. Франка на історичну тему про боротьбу давніх карпатських общин проти нашестя монголів та соціального гноблення. Повість було написано на конкурс, оголошений журналом «Зоря», та вперше видано 1883 р. в цьому ж журналі. На основі повісті знято однойменний фільм.
12. Франко, І. Іван Вишенський : поема = Franko I.  Iwan Wyszeńsky : poemat / І. Франко ; пер. з пол. П. Франка ; худ. С. Караффа-Корбут. — Львів : Каменяр, 2016. — 179 с. : іл. — (Бібліотека слов’янських літератур). — Переднє слово і текст парал. пол.
У виданні вміщено поему видатного українського письменника, вченого, громадського діяча Івана Франка, навіяну постаттю і життям великого полеміста-письменника Івана Вишенського. Текст подається мовою оригіналу і в перекладі польською, здійсненому сином автора поеми — Петром Франком.


Зарубіжна література:

1. Боте, Г. Книга веселих і не дуже, проте завше повчальних історій життя та смерті веселуна і крутія Тіля Ойленшпіґеля : анекдотичні оповідки / Г. Боте ; пер. з нім. Р. Матієва. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2018. — 192 с. — (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія перша. Давня література).
Середньовічна література подивовує нас якоюсь відчайдушною відвертістю, простакуватим мудруванням, грубим, аж подекуди непристойним, гумором… 
Ця книжка — зріз тогочасного суспільства, де, лише блазнюючи, можна було й сказати правду, й добитися справедливості.
2. Бредбері, Р. Щось лихе насуває : роман / Р. Бредбері ; пер.  з англ.  О. Короля. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 208 с.
Роман американського письменника Рея Бредбері «Щось лихе насуває» описує незвичні пригоди двох чотирнадцятилітніх приятелів та батька одного з них, їхні пошуки самих себе в лабіринтах і пастках темного заїжджого Карнавалу. Це психологічно-філософський твір з гострим сюжетом, несподіваними поворотами та вишуканою поетичною мовою, що є сплавом містики, фантастики та реалізму.
3. Вінклер, Й. Natura morta : римська новела / Й. Вінклер ; пер. з нім. Н. Ваховської. — Чернівці : Книги — ХХI, 2015. — 144 с.
В’їдливо, детально і гротескно, близько до фламандського живопису і Паоло Газоліні Йозеф Вінклер пише свій натюрморт — римський базар на П’яцца Вітторіо Емануеле, де в робочі дні життя перемежоване розкішшю смерті у барокових ескападах кольору й запаху, а на вихідних нудьгується й нуртується під Ватиканом.
4. Дюма, О. Граф Монте-Крісто : роман. Т. 1 (1845–1846) / О. Дюма ; пер. з фр. І. Андрущенка. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 528 с. : іл. — (Богданова шкільна наука).Граф Монте-Крісто» Александра Дюма — один із улюблених романів багатьох поколінь читачів. Це розповідь про несправедливо засудженого й ув’язненого в замку Іф юнака Едмона Дантеса. Зумівши утекти з в’язниці й відшукавши скарб, він прагне справедливості та відплати... Що чекає на його кривдників? Чи принесе ця помста задоволення самому Дантесові? Історія добра і зла, кривди й помсти, змальована у книзі, сповнена неабиякої інтриги... До уваги читачів перший том цього захоплюючого роману. Поділ на розділи та томи здійснено на основі прижиттєвого видання твору; такого ж принципу дотримуються і європейські видавці (на ньому, зокрема, заснований і єдиний відомий на сьогодні друкований переклад роману українською мовою, що побачив світ 1924 року у Вінніпеґу).
5. Конрад, Д. Серце пітьми : роман / Д. Конрад ; пер. з англ. І. Андрущенка. — Львів : Астролябія. 2015. — 160 с.
Роман «Серце пітьми» (1902) британського письменника польського походження Джозефа Конрада (1857–1924) справедливо вважається шедевром модерністської літератури. Користаючи з тривалої стоянки в порту, головний герой роману, моряк та блукалець Чарльз Марлоу розповідає про свої подорож у пошуках сумнозвісного торговця слоновою кісткою Курца. Подорожуючи вверх річкою в серце африканського континенту, він поступово стає все більш одержимим цією таємничою постаттю і врешті знаходить його — майже при смерті, напівзбожеволілого та винного в невимовних злочинах... Нетривале знайомство з Курцем та жахи, побачені у верхів'ях Конго, спонукають Марлоу до радикального переосмислення не лише своїх власних поглядів і цінностей так званої західної цивілізації загалом. «Серце пітьми» — це класичний модерністський роман, що досліджує межі людського досвіду та кошмарні реалії імперіалізму. Роман слугував літературною основою знаменитого фільму «Апокаліпсис сьогодні» Френсіса Форда Копполи.
6. Космовська, Б. Ukraïnka : роман / Б. Космовська ; пер. з пол.О. Теслюк. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 224 c.
Іванка Матвієнко, талановита віолончелістка, випускниця Львівської консерваторії, їде у Польщу до свого коханого Миколи. Амбітний джазовий музикант, у візіях якого — присмак передчуттів успішних світових турне, поки що змушений заробляти, розвозячи піцу у Варшаві. Готова до самопожертви Іванка сподівається на здійснення своєї заповітної мрії — звести на околиці Львова для них із Миколою будинок, де неодмінно має бути приміщення для музикування, а також кімнати для їхніх матерів, які самотою мешкають у Львові та Дрогобичі. Круговерть подій і людей, необхідність щоразу вирішувати нові завдання та ірраціональні переживання занурюють Іванку в зовсім іншу, незвичну реальність...
7. Ладика, Р. Що в імені тобі моїм? : переклади віршів Олександра Пушкіна / Р. Ладика. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 120 с.
У книзі репрезентовано 100 перекладів вибраних ліричних віршів геніального російського поета Олександра Пушкіна (1799–1837). Найповніше у збірці представлена любовна лірика, і це цілком закономірно, позаяк О. Пушкін створив модель любовної мініатюри, котра залишається домінантною у світовій ліриці аж до нашого часу. 
Видання розраховане на широкий загал, а головне — на шанувальників справжньої, високої поезії.
8. Лем, С. Голем XIV : роман : пер. з пол. / С. Лем. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 224 с. — (Маєстат слова).
Розмова Голема, суперкомп’ютера чотирнадцятого покоління, зі світочами земної науки, що лягла в основу фантастичного трактату Станіслава Лема, — це, по суті, розмова батька з дітьми (чи радше — з немовлятами) про походження, сутність і майбутнє людства. Втім, розмовою це назвати важко, бо «немовлята» ще не навчені навіть говорити. Але ми мусимо бути вдячними Голему хоч би за те, що він, на відміну від Чесної Гані, зволив сказати нам осоружну правду про нас самих і наше місце відносно «тих розумів, які чекають у мовчанні». Принаймні це хоч мало би нас втішити.

9. Лем, С. Розповіді про пілота Пірса : цикл / С. Лем ; пер з пол. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2017. — 592 с. — (Маєстат слова).
Заголовний герой цього циклу науково-фантастичних оповідань С. Лема хоч і є космічним пілотом, але, здається, міг би бути одним із нас. У Піркса немає жодного героїзму, він, як і ми, часто переживає через дрібниці, сумнівається, панікує. Однак у критичні моменти завдяки інтелекту чи звичайному везінню йому вдається знаходити виходи із проблем. Ще й більш од того — пілот у кожній оповіді наче доводить, що людина завжди має шанс у протистоянні з безмежним і холодним космосом.
10. Лем, С. Фіаско : роман / С. Лем ; пер. з пол. Л. Ворониної і Д. Андрухіва. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2017. — 576 с. — (Маєстат слова).
«Фіаско» — чи не найпохмуріший твір видатного польського фантаста С. Лема. По суті, це розповідь про спробу контакту земної місії із цивілізацією далекої планети Квінта, контакту, який обернувся для землян цілковитим провалом, а для квінтян — тотальним небуттям. Своїм «Фіаско» письменник наче стверджує, що людство доти буде приречене на поразку, допоки не вийде із платонівської печери, в якій само себе ув’язнило.
11. Лем, С. Футурологічний конгрес : роман / С. Лем ; пер. з пол. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2017. — 208 с. — (Маєстат слова).
«Футурологічний конгрес», оповідачем і головним героєм якого є вже знаний шанувальникам творчості С. Лема Ійон Тихий, занурює читача у «галюциногенне» майбутнє. Запрошений на футурологічний конгрес в одну із латиноамериканських країн, Ійон Тихий зрештою потрапляє у світ, де всім і всіма заправляє Хімія, а якщо точніше — розпорошені у повітрі хімічні субстанції, завдяки яким страшна, похмура, антиутопійна реальність стає реальністю утопійною.
12. Мальчевський, А. Марія : українська повість : поема = Malczewski A. Maria : powieść ukraińska / А. Мальчевський ; пер. з пол. та упоряд. С. Шевченка. — Львів : Каменяр, 2016. — 199 с. : іл. — (Бібліотека слов’янських літератур). — Переднє слово і текст парал. пол.
У книзі вміщено поему «Марія» відомого польського поета-класика Антонія Мальчевського (1793–1826).
13Пастернак, Б. Відомим бути некрасиво : вірші / Б. Пастернак ; пер. з рос. Р. Ладики. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 64 с.
Ця збірка скомпонована з поезій класика російської літератури, що найяскравіше розкривають його стиль і його хист. Книга зацікавить усіх, кого приваблюють емоційно наснажені, повні символів таїни, непояснимого чару твори представників і послідовників так званого «срібного віку».
14. Просто неба : антологія сучасної грузинської поезії / упоряд. С. Лазо. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2017. — 240 с.
Антологія представляє найповніше зібрання модерної поезії Грузії в українських перекладах. У книзі — твори двадцяти найвідоміших сучасних грузинських поетів, чия творчість відома в багатьох країнах світу. Тепер вона доступна й українському читачеві. 

Для широкого кола читачів.
15. Сенкевич, Г. Потоп : роман у 3 т. Т. 1 / Г. Сенкевич ; пер. з пол. Є. Литвиненка. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 512 с. : іл. — (Світовий історичний роман).
«Потоп» — друга частина історичної трилогії Генрика Сенкевича, до якої входять також романи «Вогнем і мечем» (вийшов у цьому ж видавництві 2006 року) і «Пан Володийовський». Твір присвячений боротьбі Речі Посполитої зі шведською навалою у ХVІІ ст. Письменник показав шляхетську анархію, що панувала в країні. Зрадникам вітчизни — могутнім князям Радзивіллам та їхнім посіпакам — він протиставив жменьку патріотів, довкола яких поступово збиралися основні сили визвольного руху. Головною дійовою особою «Потопу» є Кмитиць, котрий, раніше пихатий і свавільний шляхтич, стає самовідданим воїном, який разить шведів під мурами Ченстоховського кляштору. Численні пригоди Кмитиця, посилюючи цікавість сюжету, дають авторові змогу розкрити перед читачами широку панораму життя феодальної Польщі.
16. Сімак, К. Всяке тіло — трава : роман / К. Сімак ; пер. з англ. О. Безкаптурної. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 304 с. — (Горизонти фантастики).
Події роману відомого американського фантаста Кліффорда Сімака розгортаються у невеличкому містечку Міллвілл, штат Вісконсін. Місто раптово оточує таємничий бар’єр. Звідки він узявся? Чому крізь нього не може пройти людина, але здатне проїхати порожнє авто? Чи усі живі організми утримує ця перешкода? З якою метою позаземний інтелект хоче потрапити на нашу Землю? Чи можна довіряти Квітам, які прагнуть миру та гармонії й готові до співпраці? Знайти відповіді на усі ці запитання намагаються спершу Бред Картер та інші жителі містечка, яке потрапило у пастку, а згодом й усе людство. Та чи під силу це їм? Чи вдасться людям уперше в своїй історії встановити зв’язок із позаземними формами життя?
17.Сіммонс, Д. Падіння Гіперіона : роман / Д. Сіммонс ; пер. з англ. Б. Стасюка, О. Кіфенко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 816 с. : іл. — (Горизонти фантастики).
«Чи може Господь грати в серйозні ігри із своїм творінням? Чи може будь-який творець, навіть обмежений, зіграти в серйозну гру зі своїми творіннями?»
Норберт Вінер. Корпорація «Господь і Ґолем»
18. Фірдоусі, А. Шах-наме : розділи з поеми. Кн. 1 / А. Фірдоусі ;  пер. М. Ільницького. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 224 с. — (Скарби Сходу).
Поема Абулькасима Фірдоусі «Шах-наме» — одне з вершинних явищ світової літератури, епопея іранського народу. Вона охоплює період правління п’ятдесяти легендарних шахів Ірану і поділяється на міфологічну, героїчну та історичну частини. Поет з великою майстерністю поєднав народні перекази та історичні свідчення багатьох джерел. Окрім цікавих сюжетів, поема знайомить сучасного читача з основами зороастрійського релігійного світогляду, в основі якого — боротьба світлих і темних сил, добра і зла, ідеали високої моралі та справедливості. Поема перекладена багатьма мовами світу, українською її окремі розділи переклали Агатангел Кримський та Василь Мисик. Пропоноване видання містить повний переклад семи перших розділів поеми та кілька фрагментів із наступних.
19. Фолкнер, В. Крадії (Минувшина) : роман / В. Фолкнер ; пер. з англ. і передм. Р. Доценка. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 352 с.
Опублікований 1962 року роман «Крадії» став останнім твором видатного американського письменника Вільяма Фолкнера, що певним чином підсумував його літературну кар’єру. 1963 року цей крутійський роман завоював другу для цього автора Пулітцерівську премію.
20. Фолкнер, В. Притча : роман / В. Фолкнер ; пер. з англ. О. Мокровольського. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 448 с.
1955 року роман «Притча» отримав одразу дві нагороди — Пулітцерівську премію і Національну книжкову премію. Твір, у якому дія відбувається в роки Першої світової війни в окопах Франції, став одним із найвидатніших досягнень Вільяма Фолкнера. Війна під пером Фолкнера описана настільки правдиво, адже автор і сам воював, що, за словами американського письменника Малколма Коулі, деякі зі сцен у романі — найсильніші з усього, що написав Фолкнер.
21. Чейз, Д. Г.  Дванадцять китайців і жінка : детектив / Д. Чейз ; пер. з англ. І. Бондаренко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 208 с. — (Чейзіана).
 Тільки один чоловік міг вдовольнити палке прагнення Ґлорії Лідлер кохати. І хоча тій білявці — уламкові динаміту — варто було лише ворухнути пальцем, щоб мати дюжину чоловіків біля ніг, саме цей самотній азіат змусив її серце битися пришвидшено. І поки ревниві суперники видирали нічну любов з обіймів Ґлорії, її збурені почуття вибухнули вулканом підігрітої пристрастю помсти, що сколихнула всю Флориду і залишила позначку в душах багатьох чоловіків.
Усі персонажі цього роману вигадані, й будь-яка подібність до реальних героїв чи подій є цілком випадковою.
22. Чейз, Д. Г.  Орхідей для міс Блендш не буде : детектив / Д. Г. Чейз ; пер. з англ. І. Бондаренко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 
232с. — (Чейзіана).
Напередодні свого 24-річчя міс Блендіш, донька мільйонера, готується до гучної вечірки. У неї є все, про що тільки може мріяти дівчина: краса, багатство, заможний наречений… Залишається лише отримати від батька разом із привітаннями фамільне кольє з діамантами. Про розкішний подарунок випадково дізнаються бандити, які вирішують заволодіти прикрасою. Чи вдасться їм це? І яка подальша доля дівчини? Чи зможе розпещена красуня опиратися лихим пригодам?
23. Чейз, Д. Г. Покладіть її серед лілій : детектив / Д. Г. Чейз ; пер. з англ. І. Бондаренко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 272 с. — (Чейзіана).
Нарешті шанувальники таланту Д. Чейза зможуть насолодитися твором «Покладіть її серед лілій» в українському перекладі. І це з біса захопливо!

Виявляється, револьвери 45-го калібру й автоматичні пістолети 38-го в руках одчайдушних хлопців «говорять» українською не гірше, ніж англійською чи будь-якою іншою мовами. Тож мерщій до сторінок роману, із яких шириться терпкий запах ще гарячих стріляних гільз, доброго міцного віскі та ледь вловимий аромат лілій.
24. Чейз, Д. Г. Реквієм блондинкам : детектив / Д. Г. Чейз ; пер. з англ. І. Бондаренко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 280 с. — (Чейзіана).
В невеличкому американському містечку одна за одною зникає четверо дівчат. Усі вони блондинки. Це відбувається напередодні виборів мера міста. На посаду мера є кілька претендентів — недавній промисловий магнат Вулф, колишній картяр Старкі — людина шефа поліції Мейсі, та власник похоронного бюро Еслінгер. Що сталось із дівчатами? Це викрадення чи вбивства? І чи причетні до зникнень претенденти на посаду мера? За цю заплутану справу береться столичний детектив Марк Сп’юек. Він дізнається дивовижні речі..
25. Чейз, Д. Г. Стерв’ятник — птах терплячий : детектив / Д. Г. Чейз ; пер. з англ. А. Пітика, К. Грицайчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 232 с. — (Чейзіана).
У нетрях Південної Африки зачаївся ексцентричний колекціонер Макс Каленберґ, що зібрав у себе найвизначніші художні скарби світу. Усі підступи до маєтку охороняються жорстокими зулусами. Команда професіоналів вирушає у нетрі Драконових гір, аби викрасти з неприступного музею знаменитий перстень Чезаре Борджіа, який може бути смертельною зброєю. Та викрадачі не знають, що їх зраджено, а божевільний мільйонер уже розпочав власну гру, де на кону — їхні життя…
26. Юнґер, Е. Скляні бджоли : роман / Е. Юнгер ; пер. з нім. Р. Осадчука. — Київ : Видавництво Жупанського, 2017. — 152 с. — (Майстри світової прози).
Роман «Скляні бджоли», який зачіпає теми стрімкого технологічного прогресу та заміни живого штучною імітацією, лише на перший погляд є фантастичним, адже у глибинних пластах цього тексту — міркування Юнґера про стрімкий поступ людства і занадто швидку зміну основ життя, коли в одвічному прагненні до спрощення і спокою люди натомість завжди отримують ще складніше життя, сповнене тривог і позбавлене щастя. І далеко не всім знайдеться місце у такому новому механістичному та прагматичному світі.
Не всі кавалеристи однаково успішно здатні пересісти із коней старої традиції на танки прогресу, і головний герой роману, ротмістр Ріхард, якраз один із таких. У пошуках роботи, якої залишається все менше для людей попередньої генерації, життя зводить Ріхарда із загадковим та величним Цаппароні — творцем могутньої компанії з виготовлення роботів та маріонеток. Попередник Ріхарда на цьому місці за короткий час втратив глузд, і тепер Цаппароні шукає нового фахівця для виконання певних делікатних завдань. Але для прийняття остаточного рішення Ріхард має пройти тест, суть якого він не зовсім розуміє і який поступово починає набирати гротескного та зловісного забарвлення.
Цитата:
За одну ніч те, що вважалося обов’язком, перетворилось на помилку чи навіть на злочин. Ми побачили це, коли після поразки у війні повернулися додому. Слова втратили свій сенс, отже, й батьківщина вже не була батьківщиною? То заради чого ж тоді загинули Монтерон та всі наші?


Література письменників Тернопільщини

1. Баліцька, М. Душа Бджоли : філософія життя / М. Баліцька. — 2-ге вид., допов.— Тернопіль : Горлиця, 2013. — 96 с. : іл.
«Душа Бджоли» Марії Баліцької — це філософські роздуми письменниці про відчуття Світу, у якому закладена ідея гармонії Людини і Природи; про свободу дій і розуміння відповідальності за кожну Думку, Слово, Вчинок; усвідомлення щастя бути крапелинкою всесвіту; осмислення правдивої Любові і пошук Споріднених Душ на земному шляху…
2. Баліцька, М. Посивіле Серце: філософія життя / М. Баліцька. —Тернопіль : Горлиця, 2013. — 128 с. : іл.
«Посивіле Серце» Марії Баліцької — це філософські роздуми письменниці над сутністю Людини і правом її вибору життєвих стежин; переживання у випробуваннях осмислення правдивої Любові та сенсу людського існування; здобування чеснот у духовній боротьбі; внутрішнє зростання, сліди у житті інших людей; Сила Молитви Серця; Віра у Вічне…
3.Білик, Л. Жав-Жайвір-Жар : повість / Л. Білик. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 112 с.
Можна не відати, хто ти у цьому світі, з якого виріс коріння, але який ти — знати треба, бо це залежить лише від тебе самого.
Україна як чистилище народів на перехрестях історії. Що в наших генах? Код совісті людства, яким Бог відчиняє двері комусь до раю, а комусь до пекла?
Українці у боротьбі проти сил зла не раз засвідчували шляхетність духу і волелюбність.
Повість «Жав-Жайвір-Жар» про долю звичайної української родини у перипетіях Другої світової і про те, що герої не вмирають, а війни не вирішують жодних проблем людства, навпаки — закладають руйнацію на багато поколінь уперед.
Та перемагає життя — і віра, і надія, любов.
4.Блажкевич, І. Жінка на бойовій лінії : спогади, щоденник / І. Блажкевич. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 336 с. — (Ім’я на обкладинці).
Громадсько-просвітницька діяльність Іванни Блажкевич мала величезний вплив на економічний розвиток Галичини, політичну й національну згуртованість краян.
Спогади та щоденникові записи письменниці в основному висвітлюють два періоди: Першу світову війну та розвиток кооперації. 
Її подвижницьке життя гідне подиву й наслідування. Правдиво й проникливо розкрила авторка спогадів поневіряння галичан під час австро-угорського панування, воєнних лихоліть, польської та німецької окупацій. Мужня, невтомна в обороні українства, ця жінка не корилася жодній владі… 
Книга неодмінно зацікавить істориків, краєзнавців, студентів, усіх шанувальників творчості письменниці.
5. Близнюк, Н. Печать Іоанна : вибране : [поезія] / Н. Близнюк. — Тернопіль : ZAZAPRINT, 2017. — 84 с.
«Печать Іоанна» 2017 року є частиною ще не завершеної на той час однойменної збірки, призначення якої — відображення світу, котрий постійно перебуває в умовах гострої нестачі Бога, через специфічне бачення автора.
Збірка своєрідна і містить достатню кількість символів, відповідно до цього не дуже легка для сприйняття, проте автор сподівається, що її творчість знайде свого читача.
6. Будзиновський, В. Під одну булаву : історична повість / В. Будзиновський. — Тернопіль : [б. в.], 2017 — 128 с.
Автор історичної повісті «Під одну булаву» В’ячеслав Будзиновський вводить читача у складні часи історії України, т. зв. «Руїни», коли зовнішні вороги — Польща та Московія, будучи не в змозі «проковтнути» всю Україну, сіяли розбрати між козацькою старшиною і запорожцями, між козаками і селянською біднотою. Так чинили вони у 1917–1920 рр., коли Україна намагалась вибороти свою незалежність. Так чинила і чинить сучасна Росія щодо України, будучи не в змозі позбавитись своїх імперських синдромів. Тим-то вперше перевидана в Україні від 1920 року ся історична повість, без сумніву, викличе інтерес у широкого кола читачів.
7. Гнатович. Т. Лебеділи слова…Лірика : збірка віршів / Т. Гнатович. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. — 164 с.
Творчість тернопільської поетеси Тамари Гнатович наскрізь пронизана ліричними образами. Вона тиха, замріяна, інколи весело-журлива, а тому і близька читачам.
Для широкого кола читачів.
8. Грабовський Б. Зашпори : натурна проза / Б. Грабовський. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 184 с.
Історії, оказії, епізоди. Скільки важливого проявляється серед берегів доль — у щемлячій течії дійсності. Як полиски тривожного часу свідомість осягає вразливі події і жалі, а уява подає їх ніби з натури. Різний замисел відтвореного, але засадничо малі оповіді стверджують істинність, віру, прагнення досконалості.
9. Гулкевич, А.  Падіння орла : роман / А. Гулкевич. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 560 с.
У Долині Рогу, захищеній високими горами та оточеній безмежним океаном, століттями мирно жили люди, забувши про війни, хвороби та голод. Однак безтурботне життя одного з вельможних мешканців Долини, юного Дейлара, раптово змінилося. У своїх мандрах юнак натрапляє на міфічні створіння, які вважалися зниклими, вступає у смертельний бій з ворогами рідної фратрії та дізнається про страшні таємниці, ретельно приховувані від людей. 
«Падіння Орла» — незабутня зустріч з новими світами, сповненими пригодами, інтригами та таємницями.
10. Дем’янова, І. Ната і добрий ранок : 3 — читаю самостійно : оповідання / І. Дем’янова ; худ. Л. Рейко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2015. — 32 с. — (Читання — це справді цікаво!).
Серію книг «Читання — це справді цікаво!» створено для поетапного формування в дітей навичок обдуманого читання завдяки виникненню цікавості, заохочення прагнення читати самостійно, вдосконалення читацьких умінь, розвиток пізнавальних інтересів.
Серія книг має унікальну особливість: твори з однією сюжетною лінією, невелике коло дійових осіб.
Книги відповідають різним рівням складності:
1 рівень – «Починаю читати» (30–100 слів) – короткі твори, в яких переважають прості речення.
2 рівень – «Читаю з допомогою» (50–250 слів) – прості сюжети, зрозуміла лексика, поступове ускладнення синтаксичних конструкцій.
3 рівень – «Читаю самостійно» (250–750 слів) – складніші, але доступні для сприйняття сюжети, нова лексика, образні вислови.
4 рівень – «Читаю залюбки» (700–1500 слів) – різноманітні за жанром і тематикою твори для розвитку пізнавальних інтересів.
Приємного читання Вам і Вашим дітям!
11. Дем’янова, І. Плин : поезія, проза, сентенції / І. Дем’янова. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 160 с.
Ця збірка вибраних віршів, оповідок, сентенцій відображає чи не повний спектр людського буття. Може, когось вони обнадіють, утішать, укріплять, бо ми й насправді — подібні.
12. Денега, Г. Світло і тіні : повісті, оповідання, новели / Г. Денега. — Тернопіль : Принтер-Інформ, 2017. — 318 с. : іл.
Археолог Артем знаходить на вулиці старовинну каблучку й саме з нею пов’язує зміни в своєму житті…Цікаві пригоди та життєві перипетії у повісті «Артемові скарби».
Пригоди сучасного молодика в іронічно-гумористичному оповіданні «Цьоця зі Занзібару». Різні людські долі, характери, світогляд в інших новелах та оповіданнях цієї книжки зацікавлять читача.
13. Денега, Г. Чорний опал : повісті, оповідання, новели / Г. Денега. — Тернопіль : Терно-граф, 2016. — 328 с. : іл.
Чорний опал, отриманий од незнайомця з далекої Австралії, спочатку здивував Алевтину, а потім неабияк налякав…Подальші події оповідання «Чорний опал» несподівані та інтригуючи. Притаманний авторові гумор, легка іронія, роздуми про життя-буття присутні й у всіх інших оповіданнях.
14. Замкова, З. Маленька крапка знаку запитання : вибране / З. Замкова. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 144 с.
Творчістю рятуємо власну уяву. Наша уява — це як освітлення  на театральній сцені. Коли увага, уява розвинуті, людина легко вдосконалюється і бачить поезію і під ногами…Тому коли зайдете в цю творчу крамничку життєвих вражень і фантазій, може, потрапить на очі щось необхідне душі. У що віриш і відчуваєш серцем. Якісь потрібні слова у потрібному місці. Чимало складових у тому одному почутті, яким наповнена ця книга. Пригощайтесь…
15. Костишин, K. Блискавка на голе гілля : повість / Л. Костишин, Б. Мельничук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 96 с.
Зворушлива історія першого кохання дочки перукарки і сина мера міста. Стосунки підлітків гартуються у непростих випробуваннях. Діти ще не мають досвіду їх подолання, як і розв’язання конфліктів, тим паче з найріднішими людьми. Проте кохання дає підліткам і мудрість, і силу не згоріти між двох вогнів.
Повість пересипана віршами головної героїні й буде цікавою як для юних читачів, так і для батьків, чиї діти переживають перше кохання.
16. Костів-Гуска, Г. Знайде тут прихисток душа… : вибрані поезії / Г. Костів-Гуска. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 148 с. : іл.
У цю книжку увійшли поезії, прочитавши які, кожен захоче повернутися у свій «дитинства сад», де «перший сніг такий невчасний», і «дні живуть передчуттям тепла», де «веселий ранок висріблив усе», де можна пробігти босоніж по росяній траві, «лице сховавши у півонії», нагодувати з руки їжака, що бігає у споришах на покинутому батьківському подвір’ї, зупинити хоч на одну мить серпень, що «пролетів, як вершник на коні», заблукати в золотій заметілі  листя, відчути, як «пахнуть яблука осінні, в соломі сховані на горищі», зловити згадку, що «ночує в пахучій шовковій траві», де «іще сльоза солодка, не болить», і «вогонь жоржиновий палав — аж до Покрови…».
17. Курінь : Літературно-мистецький альманах. Вип. 15. — Тернопіль : Терно-граф, 2016. — 196 с. : іл.
Літературно-мистецький альманах «Курінь» репрезентує творчість близько 20 авторів із Тернопільської (переважна більшість), Львівської, Рівненської областей.
У виданні представлено різні літературні жанри: поезію, прозу, драматургія, переклади, твори для дітей, рецензії та читацькі відгуки.
18. Кучерявий, В. Для жінок. Про жінок : поезія, проза, лірика / В. Кучерявий. — Вінниця : Нілан-ЛТД, 2017. — 98 с.
Ця збірка — спроба зрозуміти Жінку, поговорити з Нею. Часом це розмови про Неї і Нього. Про «до» і «після».
Вперше, окрім віршів, автор використовує цитати, прозові уривки, які він називає «записками мого сьогодні».
Наскільки далеко зайдуть розмови чоловіка про Жінку? Чи можливо її зрозуміти? Що відчуває чоловік поруч з Нею?
Усе це та багато іншого — у рядках та поміж ними.
Приємного читання!
19. Кушнірик, Б. Три святості : поезії / Б. Кушнірик. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 188 с.
До збірки «Три святості» Богдана Кушнірика увійшли вірші, співзвучні часові, в якому вони написані, і вірші про кохання.
Це робить збірку принадною і цікавою для читачів різного віку.
20. Манюк, Б. Янголам написані листи : поезія / Б. Манюк. — Тернопіль : Терно-граф, 2015. — 120 с.
В новій поетичній збірці автора спостерігається поєднання чудових символічних образів та мовної екзотики, візуального і трепету душі, якій близьке і земне, і небесне.
21. Матевощук, Ю. Морфи і морфій : [вірші] / Ю. Матевощук. — Тернопіль : Крок, 2017. — 112 с.
Видавництво «Крок» представляє чергову книжку в серії сучасної української поезії — непересічний том тернопільського поета Юрія Матевощука «Морфи і морфій».
Юрій Матевощук (1991) народився в м. Ланівці Тернопільської області. Поет, есеїст, перекладач, засновник поетичного конкурсу «Dictum», координатор літературної студії «87» імені Юрія Завадського, організатор та учасник багатьох мистецьких заходів, зокрема, мистецького фестивалю «Ї» у Тернополі. Автор книжок «Прототип» (2011) та «Метрополь» (2014). Автор перекладу книжки Корнеля Філіповича «Провінційний роман» (2015). Лауреат премії ім. С. Будного (2015). Член НСПУ з 2014 року. Мешкає у Тернополі.
22. Мельничук, Б. Без прикрашування : історії теплуваті, холоднуваті та… не до кави / Б. Мельничук. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 232 с. : іл.
Нову книжку тернопільського письменника, лауреата міжнародних, всеукраїнських і обласних конкурсів склали прозові твори, написані або, як окремі, вдосконалені упродовж 2014–2017 років. У новелах, оповіданнях і замальовках  порушено животрепетні питання сучасності, змальовано колоритні образи міських та сільських жителів — представників кількох поколінь.
23. Обшарська, Р. Прогулянка життям : п’єси / Р. Обшарська. —Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 80 с.
У своїй новій збірці «Прогулянка життям» член Національної спілки письменників України Раїса Обшарська вдається до нового для себе літературного жанру — драматургії. У її п’єсах — висміювання споживацького міщанства. Боротьба між добром і злом, величним і нікчемним.
Видання розраховане на масового читача.

24. Ониськів, М. Ключі золотії : вірші та присвяти / М. Ониськів. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 32 с.
Запропонований вам цей скромний зільничок поезій присвячений колективу Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Ґерети — лауреатові Всеукраїнської літературно-містецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких і володареві інших реґіональних та міжнародних нагород.
25. Орляк, Л. Ти зробив усе, що міг : художньо-документальна повість / Л. Орляк. — Тернопіль : Джура, 2017. — 88 с. — фот.
У художньо-документальній повісті «Ти зробив усе, що міг» відображено реальні події, які переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. Тут переплелося усе: на противагу байдужості, зрадам, лицемірному патріотизму — готовність до самопожертви і безкорисна любов до Батьківщини. Серед противників ворожої окупації — син авторки Сашко — командир гармати протитанкового батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Захищаючи Україну, він залишив свій слід в її історії під дебальцівськими згарищами поблизу опорного пункту «Станіслав». Уся розповідь перепущена крізь зболене серце матері, яка втратила сина у цій неоголошеній війні.
26.Остап’юк, П. Троянда під снігом : поезії / П. Остап’юк. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2015 — 80 с.
Ця збірка скомпонована з нових і вибраних із попередніх книг поезій, що найповніше виражають сутність автора: від найтонших порухів душі до філософічних узагальнень, від олюднення сердечного переживання, рідності з довкіллям до внутрішньої самодостатності, самозаглиблення, до єднання з Абсолютом…
27. Палій, А.-В. Третій час : поезія / А.-В. Палій. — Тернопіль : ZAZAPRINT, 2017. — 80 с.
Нова поетична збірка Анни-Віталії Палій запрошує читача ступити назуті благодатним змінам духовного оновлення, які несе Час. Перший час настає, коли людина виходить у світ, другий — коли входить у себе і третій — із входженням у Творця. Крізь поетичні рядки просвічують сліди часу Третього, в якому Бог розкриває людині Свої обійми.
28. Погорецький, В. На роздоріжжі / В. Погорецький. — Тернопіль : Терно-граф, 2013. — 128 с.
Якщо ви перейняті тривогою за свою безсмертну душу і хотіли б врятувати її для вічності, якщо вас болить доля України і материнського слова — читайте о. Василя Погорецького, притуляйте свою душу до його душі, грійте своє серце біля щемливого вогника його слова.
Для широкого кола читачів, які щойно розпочали або вже давно шукають дорогу до спасіння.
29.Погорецький, В. Україна іде… : вірші / В. Погорецький. — Тернопіль : Крок, 2016. — 96 с.
Криваві події Євромайдану і війна на Донбасі потрясли не тільки українське суспільство, а й увесь світ. Україна знову стала перед дилемою: бути чи не бути? Василь Погорецький у поетичній формі структурно осмислює нинішню трагічну дійсність, намагаючись зрозуміти, що ж відбулося. Тож ця збірка віршів, думається, зацікавить усіх небайдужих читачів.
30.Подільська толока : альманах літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України. Вип. 13 — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 232 с. : іл.
Літературно-мистецький альманах «Подільська толока» є колективною збіркою літературного об’єднання, яке діє при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України. Тут репрезентовано творчий доробок понад 70 авторів, які живуть і діють у різних куточках Тернопілля. У ньому віддзеркалені всі аспекти літературного процесу в різних жанрах: поезія, проза, драматургія, вірші для дітей, гумор, сатира, критика тощо…
31. Попадюк, О. Літературна партизанка западенця Олексія Попадюка / О. Попадюк. — Тернопіль : Принтер-Інформ, 2017. — 528 с.
«Якби хтось запитав і мені довелось визначитись, що означає моя писанина і як її назвати, то я хотів би назвати твір свій — літературна партизанка! Це щось таке між анти літературою і літературою справжньою, з усіма ознаками, законами художнього і красного письменства великого. А моя літературна партизанка, як і всяка партизанка. Не має ознак регулярної армії з її муштрованими законами, веденням бойових дій, ні стратегії, ні тактики великих битв, згідно статутів польових-бойвих і навіть внутрішньої і караульної служби. Одним словом, партизанка, ніким не керована, не прогнозована, непередбачена і несподівана, воюй, як вдасться, стрельнув з-за рогу або кинув гранату з кущів на фіру з москалями і втікай у невідомому для себе самого напрямку…».
 Олексій Попадюк
32.Потій, І Смію обіцяти! / І. Потій. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 104 с.
Збірка скомпонована із нових та опублікованих раніше віршів, які найповніше розкривають світогляд, уподобання, стремління автора, що завжди стояв ув обороні справедливості та добра.
33. Присяжний, В. Знайдене прощання / В. Присяжний. — Тернопіль : Лілея, 2017. — 124 с.
«Знайдене прощання» — збірка поезій та новел, що демонструє стиль як мистецтво творення новели, розширює сучасний тематичний та структурний жанровий діапазон.
Сюжет творів стрімкий, насичений та лаконічний, наповнений вщерть філософією життя, не залишить читача байдужим.
Поетичні рядки розділу «Ти, брате, не барись…» наповнені зневагою до московських поневолювачів, одвічних ворогів України, будять народ до боротьби за Волю на своїй землі. Одночасно слова щирої любовної лірики зваблюють читача усміхатися серцем до життя, до людей, до рідної землі, утверджуючи високі ідеали Віри, Надії, Любові.
35.Ракоча-Кріан О. Величний шлях. Кн. 1 [збірка поезій] / О. Ракоча-Кріан ; пер. з англ. О. Гуриш. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 56 с.
 Чому жаліють похвалити, хіба слова купляти треба!... Якби ми могли тільки знати, що довкола нас у повітрі… Чому в розбитих снах ми такі самотні?... Коли повітря стає як життєвий вимір? Де розлуки без болю і вдихається сила?
Відповіді, як намисто, зібрала я у цих віршах. Для моїх рідних, близьких, для вас, любі друзі!
За все вдячна так, Боже, Тобі!!!
36. Расевич, Р. Дорогами долі : [поезія, проза] / Р. Расевич. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 128 с.
Дев’ята книжка Романа Расевича «Дорогами долі» розкриває багатий світ автора. Його поезія, пісні, мала проза, публіцистика — це штрихи нинішнього життя, що ведуть у майбутнє. Щасливе, радісне, зігріте сонцем людини, яка не лише дбає про майбутнє, але й творить його.
37Романчук, Л. Місто карликів : роман. У 4 кн. Кн. 1–2 / Л. Романчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 544 с.
Так непросто розрізнити справжнє від рядженого, так непросто всупереч усталеному й вигідному стати в обороні світла. Дивовижні, неймовірно інтригуючі події, що збурюють тихоплинність буття курортного містечка; чудернацькі переплетіння трагедійного минулого із почасти фарсовим сьогоденням; пристрасті, зачарування й розчарування, символи та реалії, магія непояснимого. А понад усім — містика, містика, містика... Усе це крізь призму почувань і одкровень головної героїні — лікаря Софії Зорич.
38. Романчук, Л. Софія : роман. У 8 кн. Кн. 1. Не залишай… Кн. 2. Не залишай мене… / Л. Романчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 624 с.
Роман «Не залишай...» Лесі Романчук уже набув всеукраїнського резонансу.
Нове, доповнене видання роману «Софія» — це вісім книг про кохання і зраду, про віру і надію у житті головної героїні — лікаря-акушера Софії Синицької (Зорич) зачарують вас напруженим сюжетом і гострою інтригою.
Жінка у Світі і Світ у Жінці — це основні теми, на яких ґрунтується вишукане мереживо роману «Софія».
Для широкого кола читачів.

39. Сапеляк, С. Вибране / C. Сапеляк. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 176 с. : іл.
Книгу склали вибрані поезії та інші тексти лауреата Шевченківської премії, політв’язні, прокомуністичного режиму, правозахисника, члена Міжнародного ПЕН-клубу Степана Сапеляка (1951–2012). В основі видання — його збірка «Во ім’я Слова» (Харків: Майдан, 2007), доповнена іншими текстами. Збірка адресована широкому колу читачів.
40. Смик, О. Для Бога все вчасно (вистояне) : поезія / О. Смик. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2018. — 352 с.
Олександр Смик — поет, драматург, один із фундаторів української поезії, засновник першого в Україні приватного будинку творчості. Голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України.
Лауреат Всеукраїнських премій Василя Стуса та братів Лепких. Автор понад 20 поетичних збірок та 30 дисків пісень.
«Не згледівся, як уже шістдесят.
«Для Бога все вчасно» — відтепер для мене істина. І не важливо, яких подій стосується Його вчасність. Лишається до останку пронести свій хрест. Колись я обрав його сам. Не жалію ні за чим. Всі миті однаково прекрасні. І це неповторна мозаїка мого життя. Все в цій книзі вистояне часом і справжніми почуттями. Багато біографічного. Стояв і стою на двох твердинях: Любові і Нездоланності Духу. Вдячний усім, хто в найскрутніші хвилини й у найщасливіші миті був поруч. А тим, хто залишився і досі, то поготів».

Олександр Смик
40. Стоцький, Я. Барви долі : поезії / Я. Стоцький. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 120 с. : іл.
Нова поетична книжка відомого тернопільського науковця та літератора охоплює і розкриває різні фібри людського буття: від буденних розмаїтих переживань до молитовного спілкування з Богом. Вірші згруповані у трьох тематичних розділах: «Поруч тетрапода», «Осіння зваба» й «Свіча пам’яті», в яких автор, у властивому тільки йому стилі, роздумує і намагається осмислити зв’язки людини із трансцендентним, природою, людини з іншою людиною та із собою, спираючись на моральний фундамент християнських і суспільних цінностей. Така глибинна різнотематичність збірки буде цікавою для широкого кола читачів.
41. Юзва, Ж. Тече вода / Ж. Юзва. — Тернопіль : Терно-граф, 2017. — 100 с.
Гіркувато-солодко нанизує автор намистинки споминів на вісь пам’яті про свій рід, осмислює нелегкі будні у розділах «Життєвинки» та «Щасливий книжки не напише». Зернини педагогічного досвіду зійшли у розділі «Штрихи думок».
Для широкого читацького загалу.


Немає коментарів :

Дописати коментар