Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


02.12.17

«Світ ловив мене та не спіймав» (до 295-річчя від дня народження Григорія Сковороди)


В грудні цього року виповнюється 295 років від дня народження Григорія Сковороди (1722–1794) — видатного українського філософа, богослова, письменника.

Ушкалов, Л. Ловитва невловного птаха :  життя Григорія
Сковороди / Л. Ушкалов. – Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017.—
368 с. — (Постаті культури)
   
Нещодавно фонд міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнило нове видання Леоніда Ушкалова, українського літературознавця, письменника, доктора філологічних наук — «Ловитва невловимого птаха: життя Григорія Сковороди», яке побачило світ у видавництві «ДУХ І ЛІТЕРА» цього року. У  книзі на основі багатого джерельного матеріалу подано біографію мандрівного філософа. Утім, це не лише життєпис видатної людини — тут постає яскравий образ України XVIII століття. Одинадцять розділів книги, в яких змальовано життя Сковороди, обрамлені двома окремими сюжетами: «Prelude» й «Finale», що покликані надати біографії Сковороди якомога більшої глибини, а також показати його першорядну роль в українській духовній традиції.  Книга Леоніда Ушкалова визнана найкращою у номінації «Біографія» на  24-му Форумі видавців у Львові.

Фонд Тернопільської ОУНБ містить чимало  видань, присвячених життю і творчості великого українського філософа. Серед них монографії Дмитра Багалія- «Український мандрований філософ Григорій Сковорода», Дмитра Чижевського «Філософія Сковороди», Віктора Ідзі «Григорій Сковорода — національний символ української філософської та державницької думки XVIII століття», фотокнига «Наш перворозум. Григорій Сковорода на портреті і в житті», книга розмислів Валерія Шевчука «Пізнаний і непізнаний сфінкс» та інші.


Також у фонді наявне повне зібрання творів у 2-х томах, «Байки харківські: короткі історії для душі», «Пізнай в собі людину», «Вірші, пісні, байки, діалоги, трактати», «Розмова про істинне щастя», «Сад пісень» тощо.


Могутній загальнолюдський зміст творів Григорія Сковороди надихає нашу сучасність, спонукає до глибоких філософських роздумівНадія Белінська, бібліотекар відділу міського абонементу

Немає коментарів :

Дописати коментар