Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


22.07.17

Незабутні миті від презентації книжки «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара»

21 липня 2017 року в приміщенні конференц-залу Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація книжки Володимира Чистуха «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара».

Бібліотекарі Тернопільської ОУНБ радо долучилися і щиро прийняли запрошення  та завітали на цю  пам’ятну зустріч й презентацію даної книжки.


Марія Рипан, племінниця Блаженнішого Любомира Гузара, яка  приїхала з Торонто до Тернополя на презентацію книжки, чи не найбільше сприяє та піклується про дослідження та вивчення славетного роду Гузарів. Видання є знаменним та унікальним за своєю цінністю, зокрема тим,  що передмову до неї написав  сам Блаженніший Любомир Гузар.

Дуже цікавою та глибоко пізнавальною була презентація, присвячена  роду Гузарів з розміщеними  рідкісними світлинами, яку прокоментувала п. Марія.
Дивовижно й те, як в родині заховувалися та плекалися  чесноти: шляхетності, поваги до старших, скромності, які із плином років увібрав та проніс крізь життя Блаженніший Любомир.

З великою теплотою та вдячністю Богові за науки та мудрість Блаженнішого Любомира, розповів та поділився спогадами преосвященніший вл. Теодор Мартинюк, помічник митрополита Василія Семенюка Тернопільсько-Зборівської Єкзархії. В своєму виступі вл. Теодор відзначив особливу рису, вірніше чесноту Блаженнішого Любомира — скромність, якою вирізнялася цю мудра особа.

Автор книги  — Володимир Чистух,  уродженець с. Завалів Підгаєцького району, вчитель математики, розповів присутнім, що навіть не сподівався й не думав, що його дослідження переростуть у книжку, видання якої було приурочене до 40-го дня смерті Блаженнішого Любомира Гузара, відхід якого  був призначений вже на небесах.

о. Віталій Козак у заключному   виступі висловив вдячність усім присутнім, а також організаторам та відповідальним за цей захід — о. Андрію Говері, Оксані Шупер, а також о. Єроніму, водію Блаженнішого Любомира Гузара. Він зазначив, що презентація книжки «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара» для  Тернополя є особливо знаковою, бо не лише територіальна приналежність с. Завалів до родини Гузарів  є важливою  та унікальною, а те, що саме шляхетний рід Гузарів сягає корінням цієї Богом благословенної землі і подарував Україні та людству гідних подивуванню ЛЮДЕЙ, у яких варто вчитися  і черпати непроминаючі чесноти  — СКРОМНОСТІ, ЛЮДЯНОСТІ, ДОБРОТИ.

Наша книзбірня збагатилася цим унікальним виданням, тож всіх бажаючих запрошуємо в Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку  читати й пізнавати  минуле, яке переплетене із сьогоденням  українців, які своїм життям освятили цю землю і  залишили неоціненний внесок для прийдешніх поколінь.

Наталія Білянська, провідний бібліотекар відділу міського абонементу


Презентація про родинне коріння Гузарів
і його роль в історії і культурі с. Завалів
Марії Рипан (Торонто, 2017)
Автограф користувачам ТОУНБ
від п. Марії Рипан
Презентована книжка В. Чистуха
«Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара»
Автор книжки — Володимир Чистух
Преовященніший вл. Теодор Мартинюк
Фото на згадку. Зліва направо:
о. А. Говера, вл. Теодор Мартинюк,
 п. М. Рипан, о. В. Козак


о.Єронім — багаторічний помічник та водій
Любомира Гузара та Наталія Білянська —
провідний бібліотекар ТОУНБ
Зліва направо: Марія Друневич, Марія Рипан,
Наталія Білянська, Володимир Чистух

Немає коментарів :

Дописати коментар