Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


20.07.17

Паломництво до Зарваниці

Марія Гуменна і прочани

14 липня з Божою ласкою я знову, разом із понад тисячею прочан, вирушила пішою ходою з Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя на прощу до Марійського духовного центру. Цьогорічна загальнонаціональна проща приурочена до 150-річчя коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, 125-річчю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого — уродженця села Заздрість Теребовлянського району та молитви за мир та цілісність України.


Як і кожного року, йшла в паломництво не з порожніми руками і серцем. Несла зі собою свою віру і свою вдячність Богові за прожитий рік, несла свої тривоги і журби, надії і розчарування, свої гріхи і слабкості, щоб у Зарваниці Богородиця взяла мене за руку і повела до свого сина.

Цьогорічна проща зібрала понад 100 тисяч прочан. Прибули до Зарваниці віряни з усіх куточків України. Здійснили паломництво до духовного центру й віряни Чилі, Аргентини, Австралії, Бразилії, Польщі та інших країн Європи та світу.

Участь у Загальнонаціональній прощі взяли Глава і отець УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, Префект Конгрегації Східних Церков Леонардо Кардинал Сандрі, Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ  Клаудіо Гуджеротті та Архиєпископ і Митрополит Іван Девчіч із Хорватії.

Завершальний день був присвячений святковій та урочистій літургії, участь у якій взяли Префект Конгрегації Східних Церков Леонардо Кардинал Сандрі та духовенство Тернопільщини та інших областей. На чолі із Блаженнішим Патріархом Святославом та Архієпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським УГКЦ Василієм Семенюком.

Ця проща вразила мене багаточисельністю молоді, якої не було настільки багато у попередні роки.На згадку про прощу я отримала «Заповіт Блаженнішого Патріарха Йосифа», «Памятку прочанина» та«Книжечку прочанина».


Приємно зазначити, що у фонді нашої книгозбірні є чимало видань, присвячених Йосифу Сліпому, Зарваниці, з якими можуть ознайомитися тернополяни, відвідавши нашу книгозбірню.
  
Марія Гуменна, бібіліотекар відділу міського абонементу


Немає коментарів :

Дописати коментар