Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


22.02.17

«Велетень духу» (до 125-річчя від дня народження Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого)

Мені пощастило 17 лютого 2017 року побувати в с. Заздрість, що на Тернопільщині, де відбулись урочистості з нагоди вшанування 125-річчя від дня народження Слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого.

В музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» ім. Патріарха Йосифа Сліпого, в родинному домі Патріарха служилась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у співслужінні Владика УГКЦ Гліб Лончина відзначив цю особливу подію особистим пережиттям і світлим спомином особистих священичих свячень, отриманих з рук Патріарха Йосипа Сліпого.


Відбулось посвячення відновленого Музейно-меморіального комплексу, а також всі присутні побували на відкритті нової меморіальної композиції.

Найбільше мене вразив допрем’єрний показ документального фільму «Операція «РИФИ». Перший фільм із циклу «Патріарх Йосиф Сліпий». Відкрились нові грані любові та відданості Патріарха Йосипа Сліпого Богу та УГКЦ. Пройшовши страшні випробування і каторгу в Сибіру цей Велетень українського народу ніколи не йшов на компроміс з гріхом й сумлінням. Патріарх Йосиф Сліпий дійсно своїм життям довів заповідь ЛЮБОВІ, любові не тільки  до Бога, Церкви, але й найважчої любові до ворогів, за яких він молився і не злився.

Координатор події Ірина Іванкович, Екзукутивний директор Товариства «Свята Софія» США, подарувала нашій книгозбірні кілька примірників ЗАПОВІТУ Йосифа Сліпого, а особисто мені — найновіше двотомне видання книг про Патріарха Йосифа Сліпого Ірина Іванкович «Патріарх Йосиф Сліпий і красне письменство» (упорядник — Ірина Іванкович).

Т.1 — це двомовне (україно-англійське) наукове дослідження літературних видноколів владики Йосифа. Т.2 — це нова антологія літературних творів, присвячених архієрею, що зібрала і упорядкувала Ірина Іванкович. Саме в другому томі надрукований мій авторський вірш «Через терня до зірок», присвячений цій непересічній особі.

Слід зазначити, серед численно зібраних Преосвященних владик, особисто мене приємно подивляє живий приклад жертовної любові до Бога і людей владики. Богдана Дзюраха — секретаря Синоду УГКЦ, який особисто для мене є дуже будуючий. Було приємно, бо саме він і вклав свою частку і долучився до творення фільму про Патріарха Йосифа Сліпого.

Несподіваною та дуже приємною була мить знайомства та спілкування з Вл. Глібом Лончиною. Його щирість, невимушеність й простота є уособленням Божого Світла на цій землі.

В такі миті ВІРИТЬСЯ, що завдяки таким людям, як Праведник Андрей Шептицький, Патріарх Йосиф Сліпий, наша Україна Воскресне і буде МИР в наших душах, сім’ях  і на нашій землі.Справа Йосифа Сліпого має продовження і навіть, відійшовши у ВІЧНІСТЬ, ця ЛЮДИНА ЖИВА в нашій пам’яті та в наших серцях.


Світлини з урочистостей
Глава УГКЦ  Блаженніший Святослав Шевчук
Ірина Іванкович (зліва) та Наталія Білянська
Фото на згадку з Владикою Богданом Дзюрахом
Двотомне видання про Патріарха Йосифа Сліпого
Вірш Наталії Білянської  про Йосифа Сліпого 
 з подарованого видання (2 том)
   Наталія Білянська, провідний бібліотекар відділу міського абонементу

Немає коментарів :

Дописати коментар