Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


19.11.16

«Ювілейна Грушевськіана»

Грушевський, М. Твори: У 50 т. / редкол.: Папакін, Г. Гирич І. та ін. —
Львів : Світ, 2002 —. Т. 47. Кн. I: Ювілейна грушевськіана / упоряд.
Тельвак В. — 2016. — 632 с. — (Серія «Допоміжні матеріали:
довідники, покажчики, архіви»)


Ювілейні дати в історії науки мають особливе значення, фокусуючи ставлення суспільства до свого видатного сучасника у певний, переважно піковий момент його творчої біографії. Важливими були ювілейні дати у творчій долі Михайла Грушевського — визначного українського вченого, історика, літературознавця, державного та політичного діяча, голови Центральної ради УНР. 150-річчя від його дня народження відзначаємо у цьому році.
 
Фонд Тернопільської ОУНБ нещодавно поповнився новим унікальним науковим виданням — 47 томом під назвою «Ювілейна Грушевськіана» із 50-ти томного зібрання видань Михайла Грушевського. Це видання випущено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга 2016 року» та затверджене Вченою радою Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
  

Том містить різнопланові публікації авторства визначних українських, польських, російських, німецьких, чеських, італійських та французьких інтелектуалів, котрими сучасники вченого відгукнулися на ювілеї М. Грушевського. Загалом у 47 томі вміщено 50 дописів. Тексти подані в хронологічному порядку за першоджерелами, а в поодиноких випадках — за сучасними публікаціями; їх назви — за формою, вжитою авторами.
 
Науковий апарат 47-го тому становлять коментарі та покажчик імен (укладач — М. Маркевич), що охоплює інформацію починаючи від передмови та закінчуючи коментарями. Публікації дають змогу показати образ вченого у середовищі його сучасників. Опубліковані тексти є важливим джерелом пізнання українських дискусій першої третини ХХ століття.
 
У книзі на вклейці розміщено фотографію 1926 року з оригінального відбитка, що зберігається у фонді М. Грушевського в Архіві Наукового товариства ім. Шевченка в Америці (Нью-Йорк, США). На ній зображено Михайла Грушевського з учнями та співробітниками Історичних установ ВУАН з нагоди святкування 60-річчя від дня народження та 40-річчя наукової діяльності.
  
Це видання слугуватиме науковцям та всім, хто цікавиться історією України.


Людмила Герман, провідний бібліотекар відділу міського абонементу

Немає коментарів :

Дописати коментар