Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


31.05.16

Захистимо наше майбутнє

   
 Рішення про відзначення Міжнародного дня дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини у 1991році. Згідно з Конвенцією ООН, кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.

У Міжнародного дня дітей є прапор.
На зеленому тлі, яке символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і толерантність. Знак Землі, розміщений в центрі — це символ нашого загального дому.


День захисту дітей — це не тільки веселе свято для наших дітей, але і нагадування суспільству про необхідність захищати їхні права, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

«Нескінченна радість читання»

Вже декілька років поспіль у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує куточок дитячого читання із символічною назвою «Нескінченна радість читання».Тут знаходиться дитяча література на всі смаки, починаючи із маленьких читайликів, які відвідують бібліотеку з дорослими і закінчуючи сімнадцятирічною молоддю, в якої уже сформувались читацькі запити.
Останнім часом з'явилось багато вітчизняних україномовних серій дитячої літератури, зокрема серія «Сучасна дитяча проза» для молодшого шкільного віку, куди ввійшли кращі дитячі твори сучасних українських письменників: Ірен Роздобудько, Євгенії Кононенко, Богдана Жолдака та ін. 

Цікава серія «Казки добрих сусідів», що містить найкращі казкові твори народів світу, більшість з яких українською мовою видаються вперше. Для середнього шкільного віку буде цікавою серія «Життя знаменитих дітей», у популярній формі в ній розповідається про дитинство світових знаменитостей: музикантів, художників, письменників, науковців.

Не відстають від центральних видавництв і місцеві книговидавці. Так у 2004 році тернопільське видавництво «Навчальна книга — Богдан» започаткувало серію «Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Сюди увійшли світові бестселери для дітей, такі, як «Алісині пригоди у Дивокраї» Льюїса Керрола, «Полліанна» Елеонор Портер, «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена, тощо.

У 2013 році засновано ще одну серію «Богданова шкільна наука», куди увійшли всі програмні твори вітчизняної та світової літератури, які вивчаються в школі. Для шанувальників фантастики стане корисною серія «Горизонти фантастики», яка містить світові шедеври даного жанру літератури, а саме твори Рея Бредбері, Станіслава Лема, Анджея Сапковського та ін.

Отож запрошуємо наших юних читачів до нашої книгозбірні, щоб насолодитись прочитанням улюблених літературних творів.

Оксана Гавенко, головний бібліотекар відділу міського абонементу.

Немає коментарів :

Дописати коментар