Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


27.02.16

Умберто Еко (5.01.1932—19.02.2016) — філософ серед письменників, письменник серед філософів


Нещодавно відійшов у вічність Умберто Еко  — відомий італійський письменник, філософ, фахівець у галузі семіотики, медієвістики, знавець бондіани.Умберто Еко народився у м. Алессандрія (П'ємонт, Італія). У 1954 році закінчив Туринський університет за спеціальністю «Середньовічна філософія і література». Був професором Болонського університету, почесним доктором багатьох іноземних академій, працював на телебаченні. був оглядачем популярного тижневика «Еспресо», викладав естетику і теорію культури в університетах Мілана та Флоренції.

Світову славу Еко приніс його літературний дебют — роман «Ім'я Рози» (1980), філософсько-детективна історія, яка розгортається в середньовічному монастирі. У 1983 році письменник у «Нотатках на полях «Імені Рози» відкрив деякі таємниці створення свого першого роману і міркував про взаємовідношення автора, читача і твору в літературі. Роман було екранізовано французьким режисером Жан-Жаком Ано у 1986 році за участю  відомих акторів Шона Коннері та Федора Шаляпіна, сина оперного співака.

У січні 2015 року побачив світ останній  роман письменника — «Нульовий номер».

«Сьогодні часто передбачають «смерть книги». Але навіть якщо книги приречені на зникнення, на кшталт глиняних табличок і кам'яних обелісків давніх цивілізацій, навряд чи це призведе до відмови від бібліотек. Навпаки, вони стануть музеями, де книги будуть зберігати так, як сьогодні ми зберігаємо Розетський камінь».
Умберто Еко.

Немає коментарів :

Дописати коментар