Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


28.01.16

Унікальний дарунок від краянки Ірини Іванкович

Нещодавно фонд Тернопільської ОУНБ поповнили два цінних видання, присвячені видатним постатям української історії, духовним лідерам української нації — Митрополитам УГКЦ Андрею Шептицькому та Йосифу Сліпому.
 


Покликаний : антологія літературних творів, присвячених Митрополитови Андреєви Шептицькому (1865–1944) / упоряд. Л. Рудницький, І. Іванкович. — Львів : АРТОС, 2015 — 246, [2] с.


До антології увійшли 37 літературних творів, присвячених Слузі Божому Андреєві, авторства 29 українських та іноземних митців слова.  Упорядники зібрали  поетичні та прозові твори з численних друкованих і архівних матеріалів минувшини та сучасності в Україні й за кордоном. 
 Антологія «Покликаний» – це вже друге видання про визначного очільника Української Греко-Католицької Церкви ХХ століття.  Вперше книгу презентовано 1 листопада 2015 р. в рамках відзначення роковин смерті праведного Митрополита Андрея Шептицького.

 
  Пелікан, Я. Ісповідник між Сходом і Заходом : портрет українського кардинала Йосифа Сліпого  / Я. Пелікан; пер. з англ. І. Іванкович. — Львів : АРТОС, 2015. — 275, [1] с.

  Книга розповідає історію Патріарха Йосифа Сліпого та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). У першій частині під назвою «Спадщина Патріярха Йосифа» Пелікан з’ясовує місце УГКЦ як Церкви між Сходом і Заходом, яка стала спадкоємицею дискусійної спадщини свв. Кирила і Методія.
 Автор аналізує питання помісності та вселенськості в історії слов’ян, розглядає моделі поєднання між Сходом і Заходом, а також висвітлює далекоглядні плани Митрополита Андрея Шептицького. 
У другій частині — «Покликання Патріярха Йосифа» — автор змальовує багатогранний образ Ісповідника Віри: томіста, реформатора богословських студій, незвичайного в’язня, митрополита на вигнанні, кардинала і патріарха.

Ірина Іванкович
Ці книги нашій книгозбірні подарувала  уродженка Тернопільщини (смт. Підволочиськ) Ірина Іванкович  — перекладач, мовознавець, літературознавець.  Вона взяла безпосередню участь у підготовці даних видань як упорядник та перекладач.


Ірина Іванкович закінчила Варшавський університет (Інститут прикладного мовознавства), отримавши диплом магістра в царині перекладу. 2012 року захистила з відзнакою (summa cum laude) докторську дисертацію на тему «Соціолінгвістичні польсько-американські впливи на мову української діяспори CША» в Українському Вільному Університеті в Мюнхені.

 Екзекутивний директор Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» (США) та директор Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого у Філадельфії, де працює над дослідженням літературної спадщини Блаженнішого. 

Авторка низки наукових статтей і перекладів українською, польською та англійською мовами в царині лінгвістики та літературознавства, член НТША.

Немає коментарів :

Дописати коментар