Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


15.12.15

Нові видання про Митрополита Андрея Шептицького 2015 року в Тернопільській ОУНБ

З 25 жовтня 2014 по 1 листопада 2015 року в Україні оголошено роком Митрополита Андрея Шептицького. Нещодавно Тернопіль відвідав Патріарх Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук.
Блаженніший Святослав  пройшов  колишнім тернопільським маршрутом праведного Митрополита Андрея Шептицького і на фасаді приміщення української гімназії ім. І. Франка урочисто відкрив меморіальну дошку, присвячену Митрополиту Андрею.


 Блаженніший Святослав пригадав слова із заповіту Андрея Шептицького, які він сказав у 1901 році, благословивши учнів та вчителів  Тернопільської гімназії: «Будьте вірними Церкві та Україні».

Нещодавно фонд нашої бібліотеки поповнили  нові видання про життя та діяльність Андрея Шептицького.
Перша книга — монографія
«Українські державники: Андрей Шептицький» Володимира Сергійчука, професора Київського національного університету ім. Т. Шевченка, академіка Академії наук України.

Сергійчук, В. Українські державники: Андрей Шептицький / В. Сергійчук. — Вишгород : ПП Сергійчук. 2015. — 440 с.

У книзі розповідається про державницький здвиг Митрополита Андрея Шептицького, подвижництво якого вселило впевненість українства в боротьбі за волю.
Розрахована на широке коло читачів. 

 Друге видання — «Мойсей українського Духа», грунтовний збірник матеріалів про життя й діяльність Митрополита АндреяМає солідний довідковий апарат та багато унікальних світлин.


 Мойсей українського Духа / авт.-упоряд. О. Михайлюк. — Львів : Видавничий дім Артклас. — 564 с. : фот.

Автор-упорядник підготував та зібрав представлені священнослужителями, дослідниками, істориками та мистецтвознавцями науково-історичні та мистецькі, монографічні матеріали й документи про унікальну Особистість, одну з найвизначніших в історії українського народу ХХ ст. — Вселенську постать Князя Української Церкви, Велетня Церковника, видатного українського митрополита Андрея Шептицького. 

Третє видання — праця самого Митрополита Андрея 
«Наша державність».

Шептицький, А. Наша державність /
 А. Шептицький. — Жовква : Місіонер, 2015.— 80 с.

 Книга містить три пастирські послання Слуги Божого Кир Андрея Шептицького (1865–1944), які описують суспільну модель держави, закорінену у вірі Христовій. Кир Андрей засудив Голодомор і тоталітарний режим комуністів і нацистів у час II світової війни оберігав вірних Церкви від войовничої агітації і виховував у вірних почутя толеранції і пошани до людської гідності. Вступним словом є Послання Блаженнішого Святослава з нагоди ювілею 150-ліття від дня народження Кир Андрея.
Книгу адресовано читачам усіх християнських конфесій.
    
Марія Гуменна, провідний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ. 

Немає коментарів :

Дописати коментар