Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


14.11.15

«Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською»

  9 листопада вся українська спільнота відзначила велике свято — День української писемності та мови. Це свято було започатковано 9 листопада 1997 року на честь вшанування пам’яті українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Традиційно цього дня всі українці можуть перевірити свої знання української мови та написати Всеукраїнський диктант національної єдності.
 Цьогоріч підтримала цю традицію і наша книгозбірня. Нещодавно було проведено тренінг «Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською». 
Гості заходу: школярі, студенти, читачі та працівники бібліотеки мали змогу почерпнути багато корисної інформації з історії українського мовознавства та літературознавства.
 Було переглянуто фрагменти відеоуроків з культури української мови та виконано тестові завдання, які грунтовно підготувала Тетяна Бойчук — викладач української мови та літератури Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. Нею ж було надиктовано диктант з самоперевіркою написаного про життя та діяльність нашого краянина, знаного українського філолога, громадського і культурного діяча Василя Сімовича.
Бібліотекар відділу міського абонементу Надія Белінська ознайомила присутніх з низкою видань з українського мовознавства та літературознавства із фонду Тернопільської ОУНБ.
 Яскравим доповненням заходу була мультимедійна презентація із цитатами класиків української літератури та вчених-мовознавців.
 Всіх учасників тренінгу об’єднало усвідомлення важливості і значення збереження української мови для існування та розвитку української нації.

Виставка  літератури з мовознавства 
та літературознавства із фонду ТОУНБ


Надія Белінська, бібліотекар відділу міського абонементу,
 ознайомлює аудиторію з унікальними виданнями даної тематик
Ведуча заходу — Оксана Гавенко, головний бібліотекар відділу
 міського абонементу, із вступним словом про минуле
 та сучасне української мови
Наймолодший учасник заходу —
учень ЗОШ № 3 м. Тернополя Петро Бойчук
Тетяна Бойчук — викладач української мови та літератури
 технічного коледжу Тернопільського національного технічного
 університету ім. І. Пулюя — диктує текст про нашого краянина,
знаного українського філолога, громадського
 і культурного діяча Василя Сімовича
Думаємо, читаємо, пишемо українською.
 І знову повертаємося в шкільні роки 
Оксана Гавенко, головний бібліотекар відділу міського абонементу 

Немає коментарів :

Дописати коментар