Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


01.08.15

Духовні читання «Великі ідеї великої людини»

Під такою назвою в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулися духовні читання, присвячені 150-річчю від дня народження видатного українського церковного, культурного та громадського діяча, митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 

Духовні читання розпочалися молитвою та благословінням отця Івана Січкарика. Уривок з молитви митрополита Андрея Шептицького «За Україну та український нарід» виконав учень ЗОШ №6 Олег Стасишин. Сьогодні ми намагаємося осягнути феномен цієї великої постаті, тому саме на цьому акцентували увагу учасники заходу — священнослужителі, науковці, історики, розповідаючи про багатогранність постаті Андрея Шептицького, життєвою місією на Землі якого було прагнення «стати всім для усіх, щоб всіх спасти». 

Змістовними, науково обґрунтованими та пізнавальними були виступи модератора заходу, доктора історичних наук, професора кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Елли Бистрицької та доктора біблійного богослов’я, викладача Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого о. Івана Січкарика. 

Жваву дискусію у присутніх викликав виступ директора Департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА, кандидата історичних наук Любомира Крупи. На духовні читання завітали також відомі громадські діячі Тернопілля, гості громадської міської організації «Просвіта» з м. Іллічівська Одеської області, а також члени громадської організації «Сильні духом», які об’єднують людей з порушенням опорно-рухового апарату.

Усі присутні на заході мали змогу ознайомитися з виданнями, присвяченими життєвому шляху та подвижницькій діяльності великого духівника українського народу Андрея Шептицького. Велику цінність становлять пасторські послання, декрети, збірники документів та вагома епістолярна спадщина.

 Нещодавно до фонду бібліотеки надійшла книга повного життєпису Митрополита, написана греко-католицьким священиком і богословом, французом за походженням Кирилом Королевським «Митрополит Андрей Шептицький», що побачила світ у львівському видавництві «Свічадо» минулого року. З унікальним виданням з домашньої бібліотеки «Як то Русь ходила слідами Данила Жовкова. 1907 р. Пропам’ятна книга першого руско-народного паломництва в святу Землю від 5.09 до 28.09.1906 року, організатором якого був Митрополит Андрей Шептицький, ознайомила науковець, громадський діяч Марія Крупа.

На завершення духовних читань учасники долучилися до прослуховування фрагменту аудіозапису живого голосу Митрополита Андрея Шептицького.

Перегляд видань про життя та
 діяльність Андрея Шептицького
 з фонду ТОУНБ
Мультимедійна презентація «Великі ідеї великої людини»
Вступне слово Тетяни Ковалькової, завідувачки відділу
міського абонементу Тернопільської ОУНБ
Молитву Андрея Шептицького «За Україну та український нарід»
 читає учень ЗОШ № 16 Олег Стасишин
Модератор заходу Елла Бистрицька — доктор історичних наук,
 професор кафедри стародавньої та середньовічної історії
 Тернопільського національного педагогічного університету
 ім. Володимира. Гнатюка
Слово має отець Іван Січкарик — доктор біблійного богослов’я, викладач
Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого,
викладач Українського католицького університету (м. Львів)
Змістовний, дискусійний виступ Любомира Крупи — директора
Департаменту освіти і науки ОДА, кандидата історичних наук
   Марія Крупа, науковець ознайомлю присутніх із науковим виданням
   з домашньої бібліотеки «Як то Русь ходила слідами Данила Жовкова. 1907.
 Пропам’ятна книга першого руско-народного паломництва
 в Святу Землю» від 5. 09. до 28.09.1906 р.
 Організатором паломництва був Митрополит Андрей Шептицький


Тетяна Ковалькова, завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ.

Немає коментарів :

Дописати коментар