Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


15.07.15

Дегустуємо книжкові новинки влітку

Літо у розпалі. Книжковий ринок пропонує нам сьогодні чимало творів вітчизняних та зарубіжних авторів.
Серед новинок, які нещодавно поповнили фонд відділу, є твори митців, які варто прочитати. Тож насолоджуйтесь прочитанням цих книг та завітайте у ТОУНБ, щоб дізнатись ще більше про книжкові новинки.
 
Денега, Г. Терпке вино : повісті, оповідання, новели, сторінки із щоденника / Г. Денега. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2013. — 328 с. : 22 іл.
Більшість із  персонажів книжки Галини Денеги «Терпке вино» наші сучасники, котрі потрапляють у різні життєві колізії: реальні («Рута-м'ята», «Терпке вино») та ірреальні («У заповіднику», «Цілком сучасна пригода»).
Як і у попередніх книжках: «У стилі ретро», «Політ метелика», цій книжці притаманна риса, властива прозі письменниці — легкий стиль, барвиста мова, гумор, іронія.


Матіяш, Д. Історїї про троянди, дощ і сіль / Д. Матіяш. — Київ : Темпора, 2015. — 204 ст.

Книга прози Дзвінки Матіяш — це своєрідний триптих, кожна частина якого складається з 15 коротких оповідей, які авторка назвала історіями про троянди, про дощ і про сіль. Але жодного стосунку до флористики, метеорології чи мінералогії вони не мають. В цих оповіданнях йдеться про людські взаємини, про любов і мудрість, про те, що єднає людей та допомагає нам краще зрозуміти одні одних. Роздобудько, І. Ґудзик - 2. Десять років по тому : роман / І. Роздобудько. — Київ : Нора-Друк, 2015.— 320 стор. — (Читацький клуб).

 В цій книжці — продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик».
 Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...


Орвелл, Д. 1984 : роман / Д. Орвелл ; пер. з англ. В. Шовкуна. — Київ : вид-во Жупанського, 2015. — 312 с. — (Майстри світової прози).

«1984» — один з найголовніших і вже точно найважливіший роман минулого сторічя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть і яка саме смерть є справжньою — фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла? Що таке свобода, і як вона співвідноситься з владою? Чи можливий бодай найменший прояв свободи, нехай навіть у вигляді можливості мати свої власні глибоко приховані, вільні від примусу думки, в умовах абсолютної тоталітарної влади?

Недаремно роман «1984» за версією часопису Newsweek посідає друге місце у рейтингу найкращих книжок усіх часів і народів.


Шмітт, Е.-Е. Мрійниця з Остенде : новели / Е.-Е. Шмітт ; пер. з фр. З. Борисюк. — Львів : Кальварія, 2013. — 192 с. — (Колекція ПРОчитання).
Збірка новел «Мрійниця з Остенде» — як завжди блискучі, вишукані і ...абсолютно несподівані сюжетні ходи у дусі Шмітта. Герой заголовної новели, письменник, вирушає в провінційне містечко Остенде у Фландрїї відпочити. Йому здається, що  його там чекатимуть хороші, світлі, охайні будиночки та приморська ідилія. Насправді його зустріла похмура глибинка. Господиня, в якої він зняв частину будинку, після інсульту прикута до інвалідного візка й основне її заняття — милуватися морем з вікна будинку та перечитувати класику. І ось тут починається шмітівська гра...
Ерік-Емманюель Шмітт вкотре змушує нас замислитися над тим, про що думати не завжди хочеться.


Москалець, К. Сполохи : літературна критика та есеїстика / К. Москалець. — Львів : Піраміда, 2014. — 172 с.

В основі письма Костянтина Москальця лежать тонкий естетичний смак, добра обізнаність із працями з філософії, естетики, культурології, вміння вловлювати тенденції певних літературних явищ, аналітичне мислення. Москалець виявляє високу культуру рецепції, ту культуру, яку в просторі українського слова сповідували його улюблені поети та критики Микола Зеров і Василь Стус. Вагомість цієї есеїстики і літературної критики полягає у поверненні до прямого, безпосереднього бачення, яке пошановує самобутність, індивідуальність усього сущого та спонукає задуматися над універсальними законами світобудови, ведучи до поціновування кожної миті буття.

Есеї присвячені  творчості  відомих українських письменників:  Ю. Іздрика, Т. Малярчук, Б. Матіяш, І. Малковича, О. Забужко, Г. Чубая та інших.

За книгу есеїв «Сполохи» Костянтин Москалець отримав  премію ім. Ю. Шевельова 2014 року (за художню та наукову есеїстику), а також став лауреатом   Національної премії ім. Тараса Шевченка 2015 року у галузі літератури (номінація «Літературознавство і мистецтвознавство»).

 Тетяна Ковалькова, завідувач відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар