01.07.15

Унікальне видання у бібліотеці

У фонді Тернопільської ОУНБ є унікальне, цінне наукове видання — «Історія українського екслібриса».

Нестеренко, П Історія українського   екслібриса : [монографія] / П. Нестеренко. —  Київ : Темпора,
2010. — 328 с. : іл.
 У щедро ілюстрованому виданні вперше на рівні монографічного дослідження висвітлюється історія виникнення та розвитку мистецтва екслібриса від XVI ст. до нашого часу, розглядаються його різновиди, тлумачиться зміст. Розмаїття екслібрисів постає в історико-художньому контексті як оригінальний і досі малодосліджений пласт української культури та культури. 

Значне місце відведене питанням класифікації, художньо-стильових особливостей, обгрунтуванню приналежності еслібрисів до українського набутку.

За кількістю представлених у виданні екслібрисів, висвітленням творчості багатьох поколінь художників, грунтовністю опрацювання матеріалу монографія не має аналогів. Велика частина представлених бібліотечних знаків публікується вперше.

Видання містить солідний довідково-пошуковий апарат: список використаної літератури,  алфавітний покажчик, покажчик імен художників — авторів екслібрисів. Наявний також кольоровий блок ілюстрацій-екслібрисів.

Розрахована на науковців, митців, музейних і бібліотечних працівників, колекціонерів, а також усіх, хто цікавиться історією та культурою України.

Дане видання подарував нашій книгозбірні відомий тернопільський митець, заслужений художник України, майстер графічного малюнка Ярослав Омелян.  Ось зразки екслібрисів у його  виконанні, які увійшли і до цієї книги:


Персональний екслібрис
Ярослава Омеляна
Екслібрис Івана Драча. 
Також у виданні розглядається творчість видатних художників-екслібристів Тернопільщини —  Якова Гніздовського, Миколи Вирового, Миколи Дмітруха.                                                                                                            
Екслібрис 
Богдана Хаварівського.
Худ. М. Дмітрух
Екслібрис
Української вільної
академії наук.
  Худ. Я. Гніздовський
                                       
    
               Пропонуємо також переглянути віртуальну виставку

  «Окраса книг — екслібрис» на сайті Тернопільської ОУНБ  http://www.library.te.ua/virtual_exhibition/exlibris/#3

 Зокрема, тут ви зможете ознайомитися із зразками екслібрисів з багатої колекції  заслуженого журналіста України, вірного друга бібліотеки,  її багаторічного читача Володимира Сушкевича. Також цікавими є екслібриси з колекції ТОУНБ та інші довідкові матеріали про бібліотечні знаки.

                                                        
 Ростислав Гунько, бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ .  

Немає коментарів :

Дописати коментар