Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


17.04.15

Феномен Ґюнтера Ґрасса (1927—2015)

13 квітня 2015 року помер відомий німецький письменник, есеїст, скульптор, художник, лауреат Нобелівської премії 1999 року в галузі літератури Ґюнтер Ґрасс.
Народився Ґюнтер Ґрасс 16 жовтня 1927 року в м. Данцигу (тепер Гданськ, Польща). Його батьки мали бакалійну крамницю у передмісті Данцигу. Ґрасс виховувався в католицькому оточенні під впливом матері, в якої було скромне зібрання книжок класиків світової літератури.

Першу пробу пера юний Ґрасс зробив у віці 12-ти років, написавши роман «Кашуби», проте задум роману так і не був здійснений.
У роки війни Ґюнтер Ґрасс воював на боці гітлерівської Німеччини. В тяжкі повоєнні роки він працював каменярем, помічником скульптора, навчався у вищих школах образотворчого мистецтва. Заробляв на життя малюнками, робив керамічні фігурки тварин та птахів.
У 1952 році, перебуваючи у Франції, Ґрасс одружився та оселився в Парижі. Згодом видав свою першу книжку «Переваги диких курей. Вірші, проза, малюнки», яка мала невеликий наклад, проте в літературних колах її одразу помітили.
Найвідомішим твором Ґрасса, який приніс автору світову славу та неодноразово перевидавався багатьма мовами, став роман «Бляшаний барабан» — перша частина так званої «данцизької» трилогії (вийшла друком у 1959 році), до якої  також увійшли повість «Кіт і миша» (1961) і роман «Собачі роки» (1963). Усі три книги об’єднані спільним історичним тлом та місцями з дитинства Ґрасса, у яких письменник намагається переосмислити події тих років з точки зору власного досвіду. Саме за цей твір Ґюнтер Ґрасс у 1999 році став лауреатом Нобелівської премії  та здобув світову славу.
Отож запрошуємо читацьку аудиторію ознайомитися із творчістю яскравого представника літературного напряму «постмодернізму» — Ґюнтера Ґрасса.


Твори Ґюнтера Ґрасса з фонду ТОУНБ
 


Оксана Гавенко, головний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар