Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


12.02.15

«Відлуння Майдану» (сторінками книг патріотичної тематики)

Пропонуємо Вашій увазі актуальні видання із постійної  книжкової виставки «Українській нації призначено вижити!», яка функціонує у відділі міського абонементу:


Андрушків, Б.  Майдане, доленько, я твій… Поезія у контексті авторської книги «Реквієм за втраченими можливостями, або Сповідь та каяття українця» / Б. Андрушків. — Тернопіль : Терно-граф, 2014 р. – 42, [1] с.
 Очима автора, поетичним словом розкрито проблеми встановлення державності та економіки, моралі й духовності у їх взаємозв’язку та під різними кутами зору. До кожного з віршів у формі авторських відступів запропоновано влучні коментарі і трактування у контексті сьогоднішньої соціально-економічної ситуації в Україні.

 Гук, Н. Євромайдан. Звичайні герої / Н. Гук. — Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. — 144 с.
Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина — прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».


  Лещук ,Т. Небесна сотня / Т. Лещук. – Львів : 2014. – 213 ст.  
У цій книжці подано три групи поезій. Це «Філософські поезії», це поезії «Небесна сотня», тобто поезії, присвячені нашим воїнам, що борються на Сході України. Це нові «інші поезії» автора цієї книжки.
 


Борітеся — поборете! Поетика революції : [вірші поетів різних поколінь] / Уклад. та передм. О. Уліщенко  —  Харків: Віват, 2014. — 96 с.
До книги увійшли вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю – боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою і, разом із тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу. Світлини з майдану проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь.


Відлуння Майдану / упоряд. Л. Любарська. — Тернопіль : Терно-граф, 2014. — 285 с.
 Книжка «Відлуння Майдану» — це колективний збірник поетів України, своєрідна сповідь через Слово перед совістю кожного. Вона про тих патріотів України, які виборювали свободу на Майдані Незалежності холодної зими 2013—2014 рр., про героїчні подвиги Героїв, які поклали своє життя у війні з агресором на сході України і шана тим, які донині виборюють волю для своєї держави в зоні АТО. 

Кожен твір передає любов до наших українських героїв, починаючи з Євромайдану і закінчуючи подіями на сході нашої країни. Кожен рядок передає гордість за кожного бійця; співчуття тим, хто не дочекався з війни своїх рідних і близьких; надію на те, що Україна переможе. Євромайдан. Лірична хроніка [поетична колекція]. — Брустурів: Дискурсус, 2014. — 44 с.
 Коли люди пережили шок від перших кривавих подій, гнів помсти  й холоднокровність оборони,  — почалося глобальне структурне осмислення нової дійсності. Поезія  — це перші спроби зрозуміти, що відбулось. Україна — Європа : [антологія] / упорядкув. та вступ. ст. О. Красовицького. — Харків : Фоліо, 2014. — 572, [1] c. — Укр. та рос. мовами.
 Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність — в антології є і складні міжнаціональні стосунки на територїї нашої країни, і тема Майдану, і навіть збитий Боїнг.

 Наталія Біленька, провідний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ.

Немає коментарів :

Дописати коментар