Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


11.07.14

Що прочитати влітку

Нещодавно, у кінці червня-початку липня, у наш відділ надійшло чимало нової художньої літератури українських та зарубіжних авторів. Пропоную п'ять книг для прочитання, які,   на мою думку, належать до справжньої літератури.

  Вовк, В. Паломник / В. Вовк. — Л. : БаК, 2013. — 136 с.
 У пошуках краси й істини по світу, паломник разом із своїми супутниками переживає різні стадії душі: розчарування, недолю, несподіване щастя, гріх, покуту, роздоріжжя різних ідей... Це — дорога через вершини й яруги життя до миру.

 
Гурницька. Н. Мелодія кави у тональності кардамону : роман / Н. Гурницька. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2013. — 400 с. : іл.
Пронизлива історія забороненого кохання між донькою священика й одруженим польським шляхтичем нагадує «Тих, що співають у терні». Що поєднало молоду невинну дівчину зі значно старшим за неї чоловіком — справжні почуття чи тільки мінлива пристрасть? Чи отримають закохані шанс змінити власну долю та залишитись разом?..
 Корній, Д., Владимирова, Т. Зозулята зими : роман / Д. Корній, Т. Владимирова: передм. Г. Пагутяк. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2014. — 368 с.
   Ніч. Степ. Сніг. Зима. І в яку історію ти знову вплуталась, Руслано? Що (чи хто?) вело тебе, коли опинилася новорічної ночі посеред засніженого безмежжя й наштовхнулася там «випадково» на самотню маленьку дівчинку, зовсім змерзлу? Довкола нікого. Ані живих, ані мертвих. Лишень стужа, місяць вповні та замети. Що маля тут робить, одне-однісіньке?
З цієї зустрічі  починається химерна. загадкова та зовсім не казкова зимова історія. Провінційним містечком прокочується серія загадкових вбивств, у які виявляються вплутаними малі діти, давно мертві діти... Хтось безжальний та жорстокий, вважаючи себе Богом, склав сценарій помсти, і він не зупиниться, поки не вб'є останнього зі «списку приречених».
 Уайльд. О. Мысли, афоризмы и фразы / О. Уайльд: сост. К. Душенко. — 2-е изд., перераб. и доп. — М. Эксмо, 3013. — 368 с.

У книзі зібрано понад 1300 фраз великого дотепника Оскара Вайльда — про життя і смерть, про чоловіків і жінок, про одяг і моду, про мистецтво, релігію, історію і політику. Багато із них публікуються російською мовою вперше, зокрема «Максими для настанов занадто освіченим» і афоризми із чернеткових зошитів Вайльда.

Тетяна Ковалькова, завідувачка відділу міського абонементу 

Немає коментарів :

Дописати коментар