Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


02.07.14

Вечір-реквієм «Дорогами визволення України»

19 червня 2014 року в Тернопільській ОУНБ відбувся вечір‑реквієм «Дорогами визволення України», присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Гостями заходу були військовий історик, краєзнавець Сергій Ткачов і кандидат історичних наук, викладач кафедри історії України Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Валентин Терещенко.
Ведуча заходу - провідний бібліотекар
відділу міського абонементу ТОУНБ
Людмила Герман
Валентин Терещенко у своєму виступі висвітлив мотиви, причини, обставини початку воєнних дій 22 червня 1941 року, зокрема й в Україні. Історик наголосив, що у вітчизняній і світовій історіографії ці питання є дискусійними й залишаються відкритими. 
Під час заходу
Сергій Ткачов розповів про маловідомі сторінки з життя Тернопільщини в роки війни. Краєзнавець презентував рідкісні архівні матеріали та відеофільм про долю іноземних полонених, які потрапили в радянський полон і опинилися на території нашого краю.
Виступає кандидат історичних наук, викладач кафедри
історії України Тернопільського
національного педагогічного університету
ім. В. Гнатюка Валентин Терещенко
Зокрема, цікавою була розповідь про італійського полоненого художника Мікеланджело Джельмі, який у 1941 році перебував у концтаборі «Шталаг 328», що діяв на території Львівщини й Тернопільщини. Саме в Тернополі митець створив низку малюнків із краєвидами нашого міста. Учасники заходу мали можливість переглянути ці картини під час презентації.
Військовий історик, краєзнавець Сергій Ткачов
 розповідає про цікаві факти з воєнного минулого
нашої держави
Крім того, Сергій Ткачов подарував нашій книгозбірні VIII том багатотомного дослідження, присвяченого історії польсько-українських відносин 30 — 40-х років ХХ століття, — «Великий терор: польська операція 1937 — 1938» (Варшава; Київ, 2010).

Ростислав Гунько, бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ


Немає коментарів :

Дописати коментар