Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


14.05.14

«Часи змінюються — Шекспір вічний»

Нещодавно вся світова спільнота відсвяткувала 450-річчя від дня народження великого англійського драматурга і поета Вільяма Шекспіра. З цієї нагоди у Тернопільської ОУНБ відбулися поетичні читання «Часи змінюються — Шекспір вічний».

У фонді нашої книгозбірні шекспіріана представлена досить широко і повно, серед видань цілий ряд раритетних та рідкісних: восьмитомне видання 1957 року, вибрані твори 1953 року, окремі видання російською мовою шекспірівських драм, комедій, історичних хронік та поезії, починаючи з 1949 року, трьохтомне видання 1964 року, шеститомник 1984 року, а також окремі видання українською мовою, починаючи з 1958 року. Твори в перекладах С. Маршака, Д. Павличка, М. Рильського. 

Окремо хочеться відзначити тримовне видання «Сонетів» Шекспіра (2005
Оксана Гавенко-ведуча заходу
р.) в перекладах Г. Пилипенка англійською, російською та українською мовами.

Маргарита Василишин та Іван Жук
Безсмертна шекспірівська поезія об’єднала два покоління — юне та зріле. Серед учасників заходу були студенти факультету мистецтв 

Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Маргарита Василишин та Іван Жук, 


Шекспіріана з фонду книгозбірні


Присутні переглянули мультимедійну презентацію «Вільям Шекспір». Також упродовж заходу звучали шекспірівські сонети російською та українською мовами, стираючи вікові та мовні 

Зацікавлена студентська аудиторія
бар’єри, об’єднуючи всіх шанувальників творчості великого англійського драматурга та поета. 

Адже в цій поезії переплелися минуле та сьогодення, а свіжість почуттів, долаючи століття та відстані, знову схвилювала серця учасників читань.

Оксана Гавенко, головний бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ.

Немає коментарів :

Дописати коментар