Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


27.04.14

Магічний реалізм Габріеля Гарсії Маркеса (1927-2014)

В переддень свята Воскресіння Христового світ облетіла звістка про смерть всесвітньовідомого колумбійського письменника, нобелівського лауреата і засновника літературного напрямку «магічний реалізм» — Габріеля Гарсії Маркеса.
Габріель Гарсія  Маркес належить до тієї частини інтелектуальних письменників, які популярні не лише в своєму регіоні, країні, а й у всьому світі. Книги таких авторів зачитують до дірок, кладуть на ніч під подушку, щоб можна було в будь який час дотягнутися. Мільйонні тиражі їхніх нових творів розходяться миттєво.
Були часи, коли Гарсія Маркес навіть не думав робити кар’єру письменника. Вступив на юридичний факультет, але адвокатом Габо так і не став. Він покинув навчання і натомість почав писати журналістські розслідування, статті, коротенькі оповідання, перше з яких з’явилося в 1947 році. Отже, доля покликала його йти своїм шляхом, шляхом письменника.
«Жити, щоб розказувати про життя» — так називається автобіографічний збірник Габріеля Маркеса і так, мабуть, можна назвати основний принцип його творчості.
В доробку письменника романи, повісті та оповідання, документальні твори, збірники, кіносценарії, фільми.
Світову славу письменнику приніс його роман «Сто років самотності», за який він в 1982 році отримав Нобелівську премію.
Роман «Сто років самотності», повість «Полковнику ніхто не пише», «Хроніка вбивства, про яке всі знали заздалегідь» —  центральні твори славетного колумбійського письменника. У них дивовижно переплітаються людські долі і суспільні проблеми, розгортається широка панорама латиноамериканського життя з його повсякденними клопотами, соціальними заворушеннями, диктатурами і безперервними революціями.
  Книги Габріеля Маркеса широко представлені в фонді міського абонементу ТОУНБ і, з огляду на наші теперішні революційні події в країні, які перекликаються з тематикою творів Габріеля Маркеса,  гадаю, викличуть інтерес в наших читачів.      Книги Габріеля Гарсія  Маркеса з фонду ТОУНБ:


Гарсия Маркес, Габриэль. Избранные произведения : пер. с исп. – М.: Радуга, 1989.-414с.
Гарсия Маркес, Габриэль. Генерал в своем лабиринте : роман /пер А. Борисова.-  СПб : Звезда, 2003.-332с.
Гарсия Маркес, Габриэль. Недобрый час. – СПб : Кристал, 2001.- 160с.
Гарсия Маркес, Габриэль. Осень патриарха : роман / пер. с исп. В. Тараса И К. Шермана. – М.: Худож. лит., 1978.-270с.
Гарсия Маркес, Габриэль. Полковнику никто не пишет : повесть; Сто лет одиночества : роман  - М. : Худож. лит., 1989.-429с.
Гарсия Маркес, Габриэль. Последнее путешествие корабля-призрака : роман, повести, рассказы./ пер. с исп. – М.: Пресс ЛТД, 1194.-416с.
Гарсия Маркес, Габриэль. Скверное время : роман / пер. с англ.- СПб: Азбука, 2000.-400с.
Гарсія Маркес, Габріель. Сто років самотності.- К. : Всесвіт, 2004.-612с.

Неля Боднарець, провідний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар