Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


30.11.13

"Совість усе пам'ятає"

Нещодавно вся українська спільнота вшанувала 80-і роковини Голодомору 1932—1933 років.
В переддень цієї сумної трагічної дати, фонд нашої книгозбірні поповнився унікальним виданням Дмитра Гойченка «Красный апокалипсис: сквозь раскулачивание и голодомор». Книга видана видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» у 2012 році за сприяння Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду в Україні. Координатор українського видання та автор вступного слова — відомий український публіцист, письменник Євген Сверстюк.
Книгу Гойченка вперше було опубліковано 2006 року у Всеросійській мемуарній бібліотеці видавництва «Русский путь» з ґрунтовною післямовою та коментарями Павла Проценка.
Рукописи Дмитра Гойченка (1903—1993), випадково виявлені у 1994 році в емігрантському архіві Сан-Франциско (США). Це унікальне свідчення про страшні часи радянської колективізації та Голодомору в Україні (південно-східні області, Одеса, Київ та Київщина).
Усі три книги Дмитра Гойченка написав наприкінці 1940-х-початку 1950-х років за гарячими слідами пережитого, з використанням записів, що дивом збереглися в архівах. Це зробило мемуари автора справжньою енциклопедією трагічного українського буття епохи Голодомору.
На відміну від художніх творів Барки чи Багряного, в історичній мемуарній літературі не збереглося настільки детального, як у цій книзі, описів людиноненависницького комуністичного режиму.
Ці пронизливі свідчення варто прочитати і пам’ятати всім небайдужим до цієї трагедії українського народу.

Оксана Гавенко, головний біблотекар відділу міського абонементу ТОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар