Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


24.09.13

По слідах Ісуса Христа

  
Бібліотекарі на Святій Землі
  У вересні троє працівників нашої  бібліотеки побували в  паломницькому турі по Святій  Землі.  Поїздка почалася в  Борисполі. Великий аеробус  доставив нас в  Тель-Авів. 


Летіти було  і страшно і цікаво. Бог був з нами і  долетіли ми щасливо. Прилетіли ввечері, і перше, що відчули — це  тепло, яке огорнуло нас з усіх сторін. З осені ми попали в літо і  ще тиждень насолоджувалися ним. Першу ніч ночували в кібуці — сільськогосподарській комуні.
Храм, де жило Святе Сімейство

Поїздка по Святій Землі почалася з Назарету — міста, де жили батьки Ісуса. Табха, Капернаум, Галілейське море, гора Фавор — місця, де жив і проповідував Ісус Христос — все входило в програму нашої поїздки.
Гора Фавор
В Ізраілі вражає все:  і палюче сонце над головою і кам'яна пустеля за вікнами автобуса, і дороги без єдиної ямки, і міста, які схожі здалека на гнізда ластівок, і рослини, які для росту не потребують води: гранати, оливки, фініки і т. д.
Люди відвойовують у пустелі кусочки землі, підводять воду, створюють своєрідні оазиси. В порівнняні з Їзраілем Україна —  суцільний оазис. 
Далі наша поїздка пролягла у Вифлеєм — палестинське місто. Жили чотири ночі в готелі за 5 хвилин ходу до Храму Різдва Христового.
Галилейське море

Бог був з нами і всюди нам вдалося побувати, помолитися і попросити благословіння для своїх близьких і рідних. Групу паломників з Тернополя супроводжували троє священиків, які відправляли літургії в католицьких храмах Ізраїлю.

За 10 км. від Вифлеєма розкинулось місто Єрусалим — найбільше місто Ізраїлю. Ми побували в Храмі Гробу Господнього, на Оливковій горі, в Гетсиманському саді, біля Стіни Плачу, пройшли Хресною дорогою Ісуса Христа, піднялися на Голгофу. Враження від побаченого неможливо передати словами.

Наступною була  поїздка в Іудейську пустелю. Палюче сонце над головою, кам'яна пустеля, палатки бедуїнів і річка Іордан (омовіння в її  водах ).
Кана Галилейська — місце,
де Ісус перетворив воду на вино

В Єрихоні ми під палючим сонцем підіймалися на гору Спокус — там зараз знаходиться наскельний монастир неймовірної краси. Наступна зупинка — відпочинок на Мертвому морі з прийманням солоних і болотяних ванн.
Стіна плачу

Відвідуванням Старого міста Яффа ( біля Тель-Авіва) і відпочинком на Середземному морі закінчилася наша поїздка Святою Землею. А далі  аеропорт — прощай Ізраіль, нас чекає Україна.

Кажуть, що Свята Земля притягує, що хочеться поїхати ще раз. Час покаже. Побачимо...


Неля Боднарець, провідний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар