Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


19.07.13

Дорога до української святині-2

Нещодавно я вдруге побувала в Марійському духовному центрі, що в с. Зарваниці Теребовлянського району. Цьогорічна Всеукраїнська та молодіжна проща,  шо відбулася 13-14 липня, була присвячена  1025-й річниці із часу хрещення  Київської Русі  та Року віри. 

Серед прочан, які йшли до української святині пішки, було люди різного віку:  багато молоді, дітей, людей середнього та старшого віку, а також сім'я, яка везла хлопчика в інвалідному візку.
Дорогою до Зарваниці я, як і інші паломники, просила в Пресвятої Богородиці ласки та здоров'я для своєї родини.
Погода  того дня була  досить похмурою, та Божа Благодать витала над нами. Підтвердженням цього стало чудо в с. Струсові Теребовлянського району, коли отець Роман Дутчак  біля  каплички Пресвятої Богородиці в свято Петра  та Павла, зауважив, що небо над нашими головами було безхмарне.
Суботньої днини близько 16 години, подолавши чималу відстань всупереч складним погодним умовам, ми прийшли до чудотворного місця, де всіх прочан поблагословив глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав Шевчук.
Проповідь Святослава Шевчука проймала глибиною та щирістю, адже йшлося про Віру. Саме тією рушійною силою,-силою Віри люди прийшли до чудотоворного місця омити свої спраглі душі в святій Сповіді і наповнитися благодаттю Духа Святого.
Нічні чування-молитви єднали всіх навколо Творця, а духовнй концерт знімав втому, як цілюще джерело, давав наснагу радіти, молитися і дякувати Богу за всі дари.
Мені приємно, що публікацію про мої враження від торішньої прощі прочитало багато людей.  Сподіваюся, що наступного разу до мене приєднаються родина, друзі та колеги по роботі.
 Наш відділ продовжує тримати руку на пульсі суспільно-релігійного життя і  планує 25 липня 2013 року провести круглий стіл, присвячений 1025-літтю  із часу хрещення Київської Русі, учасниками якого будуть науковці, священнослужителі, краєзнавці.
 
Марія Гуменна, бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар