Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


03.05.13

Читацька втіха та радість

Власне, так кажуть більшість читачів про книжку Володимира Лиса «Століття Якова». Я теж прочитала 300 сторінок на одному диханні. А дійшовши кінця, засумувала, що вже завтра не продовжу цей процес. Адже я ще й волинянка, а названі тут події, міста і села добрі відомі та близькі мені. А мова! Я насолоджувалася нею, бо це мова моєї батьківщини, мого Полісся та мого дитинства. А чого вартий головний герой Яків? Він підкорив мене своєю сутністю, людськістю, силою, мудрістю та справжністю.
Тому столітня історія України, що подається через образ простого, негероїчного поліщука-волинянина Якова Меха, сприймається і водночас переживається разом з ним.
Тож і не дивно. Адже Яків, народившись у глухому волинському селі Загоряни, пережив все: зміну імперій, народів, армій, культур. Зумів вижити і пережити століття, зберігши глибокі почуття до тих, кого по-справжньому любив.
Прочитавши книгу «Століття Якова», я по-новому відкрила собі письменника. І тепер, як той Яків, буду чекати до тої весни, до тої пори, коли знову озветься цвіркун — Володимир Лис і порадує нас новим, талановитим твором.

Галина Моліцька, головний бібліотекар відділу інформації ТОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар