Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


21.03.13

"Поезія - це завжди неповторність...Безсмертний дотик до душі"

21 березня - Всесвітній день поезії

Є вірші - квіти
Вірші - дуби
Є іграшки - вірші.
Є рани.
Є повелителі й раби.
І вірші є - каторжани.
Крізь мури в'язниць,
по тернах лихоліть -
ідуть, ідуть по етапу століть...

Ліна Костенко

Серед найкращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу. Як вдається поетам так глибоко прониккти в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання та гостро - про ненависть та ревнощі. 
Дотепер немає відповіді на запитання: у чому секрет поетичних чарів? Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читача. Навіть той, хто кричить: "Не люблю віршів великих поетів!", мабуть, просто не читав шедеврів поетичного слова. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.
Всесвітній день поезії відзначається 21 березня - в день весняного рівнодення, коли світ оживає після зимового сну, пробуджується від перших подихів весни, коли серце співає, коли на папір лягають найсокровенніші рядки.
З нагоди Всесвітнього дня поезії відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ запрошує переглянути книжкову виставку: "Поезія - це завжди неповторність...Безсмертний дотик до душі", присвячену дню народження української письменниці-шестидесятниці, поетеси Ліни Костенко.
На виставці представлено поетичні збірки "Над берегами вічної ріки", "Неповторність", "Сад нетанучих скульптур", роман у віршах "Маруся Чурай", за який у 1987 році отримала Шевченківську премію, а також перший прозовий роман Ліни Костенко "Записки українського самашедшого" і який увійшов у десятку найбільш читаних книг у нашому відділі.
Запрошуємо всіх поціновувачів поетичного слова завітати у відділ міського абонементу та зануритись у чарівний світ поезії.

Марія Гуменна, бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар