Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


27.02.13

"Професія белетриста"

Під такою назвою у віддлі міського абонементу Тернопільської ОУНБ діє розгорнута книжкова виставка, присвячена 100-річчю від дня народження американського письменника, драматурга, кіносценариста Ірвіна Шоу (1913-1984).
Ірвін Гілберт Шамфорофф (це-справжнє ім'я літератора) народився 27 лютого 1913 року в Нью-Йорку. Рано розпочав трудову діяльність, змінив чимало професій: працював на фабриці, водієм вантажівки в шкільній бібліотеці, учителював. Ці «університети» дали йому неоціненний запас життєвих історій. В 1934 році закінчив Бруклінський коледж і отримав ступінь бакалавра мистецтв, влаштувався радіожурналістом. Успіх на радіо та в театрі забезпечив І. Шоу запрошення в Голлівуд. Він належав до прогресивного театрального руху в країні.
Перу письменника належить декілька десятків п'єс, зокрема: «Поховайте мертвих» (1935), «Облога» (1937), "Прості люди. Бруклінська ідилія" (1939), які ставилися на сценах багатьох театрів.
Під час Другої світової війни І. Шоу був у лавах армії США, потім працював військовим кореспондентом. Враження від побаченого він передав у відомому, перекладеному багатьма мовами, романі "Молоді леви" (1949). Його книги про війну належать до найпомітніших творів американської літератури.
Кращими романами письменника стали «Вечір у Візантії» (1973), та роман «Нічний черговий» (1975), який продовжує тему першого.
Дилогія «Багач, бідняк» (1970) та «Жебрак, злодій» (1977) — це не просто романи, за якими були поставлені відомі серіали, та «золотий еталон» сімейної саги й сучасної психологічної прози. У них автор співчуває людині, вболіває за неї, вірить, що вона вистоїть і переможе.
І. Шоу також плідно працював у царині новелістики. Його твори українською мовою перекладали О. Логвиненко та В. Мусієнко.
У фонді Тернопільської ОУНБ широко представлено книги І. Шоу, перекладені українською та російською мовами. Поціновувачі його творчості можуть ознайомитися з їхнім переліком за допомогою електронних каталогу книг та картотеки.


 Людмила Герман, провідний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів :

Дописати коментар