Прочитай. Книгозбірня

«Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки»
Хорхе Луїс Борхес


ТОУНБ


11.09.12

Цей дивний, різний світ О.Генрі

 11 вересня 2012 року минає 150 років від дня народження знаного в усьому світі американського письменника О. Генрі (1862—1910).
  Його називали «американським Мопассаном», «американським Кіплінгом», «американським Чеховим», а в історію світової літератури він увійшов під псевдонімом «О. Генрі».
Всесвітньовідомий майстер короткого оповідання Вільям Сідні Портер жив в епоху розквіту американського критичного реалізму, його сучасники — Марк Твен, Джек Лондон, Т. Драйзер. Літературна спадщина письменника — понад двісті сімдесят новел та оповідань і тільки один роман — «Королі і капуста».
Якщо новели О. Генрі умовно поділити за тематикою, то утворяться три тематичні цикли: нью-йоркський, що є найбільшим за кількістю історій; техаський, герої якого — ковбої, фермери та інші мешканці американського Півдня та Заходу; шахрайський — цикл про пригоди гангстерів, афери та витівки віртуозів крутійського ремесла.
Переклади творів О. Генрі читають у всьому світі. Першими перекладачами творів О. Генрі українською мовою були: Ю. Меженко («Шляхи, які ми обираємо») та Остап Вишня (зб. новел «Любовні напої», 1924), М. Рябова у 1932 р. переклала роман «Королі і капуста».
Книги О. Генрі користуються надзвичайною популярністю, секрет якої криється у безмежній любові автора до простих людей та ще в простоті і зрозумілості сюжету.
Цей незвичайний монумент стоїть в м. Грінсборо (США): велика кам'яна книга розкрита на знаменитому різдвяному оповіданні О. Генрі «Дари волхвів». Сентиментальна історія про чоловіка, який в переддень Різдва продав єдину свою цінну річ — годинник, щоб купити дружині набір для догляду за волоссям, а його кохана продала своє розкішне волосся, щоб подарувати чоловікові ланцюжок до годинника, перекладена всіма мовами світу.
«Дари волхвів»— найбільш читаний і в наш час твір О. Генрі. Щорічно на Різдво декілька журналів і газет в різних країнах світу неодмінно передруковують це оповідання.
У відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Цей дивний, різний світ О. Генрі».
Твори О. Генрі вчать нас бути людяними, милосердними, уважними один до одного.


Оксана Гавенко, провідний бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ

1 коментар :

  1. О.Генрі - один з кращих американських письменникыв. Його новели цікавы і дорослим ы дітям. Із задоваленням дізналась більше про улюбленого письменника.

    ВідповістиВидалити